„Z původního nápadu oslav 775 let založení obce v roce dva tisíce tři vznikla tradice hudebního festivalu, který se zařadil mezi nejvýznamnější hudební festivaly na Kladensku. V minulých ročnících se zde vystřídala řada známých umělců v oblasti folk, country, pop, rock – Taxmeni, Wabi Daněk, Honza Vyčítal, Ivan Hlas, Aleš Brichta, Peter Nagy, Petr Bende, Beatles Revival a řada dalších. Někteří účinkující se na festival rádi vracejí a toto datum mají celoročně pevně zaneseno ve svých diářích,“ uvedl bratronický starostaVladimír Štěrba.


Akce se pravidelně koná v centru obce Bratronice a pro návštěvníky je zde i letos připraveno velké množství stánků s občerstvením. Také tentokrát bude možné stanovat na přilehlých zelených plochách přímo v místě konání festivalu.
Přípravy hudebního svátku byly zahájeny ihned po skončení loňského ročníku a vyvrcholí v pátek dvaadvacátého, kdy bude od osmé hodiny ranní uzavřen průjezd centrem obce a do večera zde vyroste podium pro účinkující a zázemí pro návštěvníky festivalu. Ten zahájí v 19 hodin dvě rockové kapely.
Všechny věkové kategorie posluchačů si i letos přijdou na své, protože sobotní část programu začíná od deseti hodin v místní sokolovně, kde se pobaví zejména dříve narození.


„Tímto všechny srdečně zveme k nám do Bratronic a věříme, že festival proběhne k plné spokojenosti návštěvníků. Nezbývá než doufat, že pozvání přijme i hezké počasí,“ uvedla Romana Klasová, manažerka obecně prospěšné společnosti Srdce Čech, která společně s obecním úřadem akci pořádá.