Zklamání
Oči pro pláč a beznaděj. Takové pocity prožívala ještě před dvěma týdny okradená dvojice. „Byl to velký šok. Byla jsem tehdy tak rozrušená, že jsem zmatkovala a ani nedokázala pořádně vytočit číslo na policii. Potom jsme nevěděli, co dál.

Bez auta si svůj život neumíme představit. Jsem postižená dětskou mozkovou obrnou a manžel také. Vše by pro nás bylo složitější,“ řekla Alena Engstová.

Chvíle smutku ale vystřídala záhy milá zpráva. Auto se našlo díky kladenským kriminalistům. „Pátráním se totiž podařilo objasnit hned dva případy krádeží automobilů. Policie je našla před bydlištěm třiačtyřicetiletého muže z Kladna, který má bohatou trestní minulost.

K autu manželů se dostal zloděj tak, že se desátého srpna vloupal, když spali, do jejich domu v Kladně a z věšáku jim odcizil klíčky od vozu,“ řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podobně se pachatel obohatil v dalších dnech i ve Družci, kde se rovněž vloupal do bytu, sebral klíče od passata a odjel.
Výtečník, u nějž se vozidla našla, byl proto obviněn z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Shledání
Při předání vozidla z policejního depozitu nechyběl včera ani Kladenský deník. Okamžiky to byly více než příjemné. „Je to neuvěřitelné. Nemám slov, jak jsem dojatá. Děkuji policii a všem lidem, kteří pomohli,“ řekla paní Alena. Její manžel doplnil, že je rovněž nadšený nálezem a tím spíše prací policie.

„Když si představím, že se v naší republice najde jen malé procento odcizených aut, je to úžasný výkon,“ doplnil Luděk Engst. Velký kámen ze srdce spadl manželům také proto, že na vůz dostali finanční podporu od státu, kterou by museli v případě ztráty zřejmě vracet.

„Auto máme od dcery, která ho splácí. Počítali jsme, že prodáme naše staré a zbytek jí doplatíme. To by ale bývalo nebylo z čeho a zaměstnání ani jeden nemáme,“ doplnila žena a dodala, že auto je kromě nutnosti jejich společnou letitou vášní a díky němu se mohou alespoň někdy podívat mimo Kladno.

„Nejčastěji s ním jezdíme do lázní, kde se udržujeme v kondici. Vloni jsme například podnikli okružní jízdu kolem Slovenska a to bylo moc hezké. Bez auta bychom se zkrátka nikam nedostali,“ uzavřela žena.