Letošního závodu se zúčastnilo 16 družstev mužů a pět týmů žen. Na startu se sešli nejen reprezentanti krajských pořádkových jednotek, ale i policisté zásahové jednotky a dvě družstva hasičů - hasiči z Mělníka a Škody auto Mladá Boleslav. Dalšími účastníky byli policisté z Ostravy, Pardubic a Královehradeckého kraje. "Významnými hosty a současně účastníky závodu byli němečtí kolegové z pořádkové jednotky BFE Branderburg, se kterými policisté ze středočeské pořádkové jednotky dlouhodobě velmi dobře spolupracují," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

| Video: Youtube

Startovalo se v blízkosti koupaliště u Mšena a dobíhalo až do cíle na parkovišti pod hradem Kokořín. Pětičlenné týmy se pohybovaly po trati dlouhé zhruba 25 kilometrů, kde na závodníky čekalo 20 stanovišť. Ženy absolvovaly o 10 kilometrů kratší trasu. "Úkoly na jednotlivých stanovištích byly složeny ze zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu, zdolávání výšek a vytrvalosti. Na každém stanovišti čekal na účastníky jiný úkol, někde museli táhnout vozidlo, jinde zase lézt po zavěšeném žebříku mezi stromy, překonávat překážky, vyměnit kolo bez heveru a v několika případech i zachraňovat zraněné," dodal Truxa.

V odpoledních hodinách bylo jasno o vítězích. Vzhledem k náročnosti trati a jednotlivých disciplín byli vítězi ale všichni, kteří se závodu zúčastnili a zdolali všechny překážky. Policistky z Územního odboru Kladno si odnesly třetí místo.