Z devíti odehraných domácích utkání policie označila hned pět zápasů, které dostaly nálepku rizikové. Nejhorší situace nastala v říjnovém utkání desátého ligového kola s pražskými Bohemians 1905. Fanoušci zelenobílých, kteří opakovaně polévali postranního rozhodčího pivem, začali na hrací plochu házet vytrhané sedačky a vzápětí se pustili do šarvátky s domácí ochrankou.

,,Po žádosti pořadatelské služby jsme museli provést zákrok proti fanouškům Bohemky. Jeho výsledkem bylo předvedení dvanácti osob. Dvě byly vyšetřovány pro trestný čin výtržnictví a dalších deset se dopustilo přestupku,“ uvedl velitel kladenské pořádkové jednotky poručík Igor Točík.
Vedení pražského klubu tehdy ukázalo svůj charakter a ihned po skončení utkání slíbilo, že zaplatí škody způsobené vlastními fanoušky. ,,S Bohemkou jsme měli a nadále máme velice korektní vztahy. Slíbené finanční prostředky jsme již obdrželi a tím jsme spolu vyrovnáni,“ řekl člen představenstva akciové společnosti SK Kladno Eduard Novák.

Další z vážnějších potyček se udála o dva týdny později po prohraném utkání s Plzní. Na prostranství poblíž zimního stadionu se střetli kladenští a sparťanští zlobivci, kteří se v tu dobu vraceli z utkání, jež Sparta hrála v Mostě. Zbytek podzimní části se udál v relativním klidu. ,,Příjemným překvapením pro nás bylo chování slávistických i ostravských fanoušků,“ dodal Točík.

Celková bezpečnostní příprava začíná již několik dní před zápasem. ,,Spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami je na vysoké úrovni. Scházíme se před každým utkáním a projednáváme způsob i prostředky, jak budeme k zápasu přistupovat,“ vysvětlil Novák.

Při rizikových utkáních kladenským policistům vypomáhají kolegové z jiných středočeských pořádkových jednotek. ,,Příznivce hostujících týmů doprovázíme z nádraží ke stadionu. Po cestě můžeme vytipovat problémové osoby, jejichž chování následně pečlivě sledujeme,“ popsal Točík. ,,Zásadním cílem policie je udržet klid před, během i po skončení utkání. Snažíme se také zabránit veškerému poškozování cizího majetku,“ dodala mluvčí kladenského okresního ředitelství policie Jana Šteinerová.

Důležitá je také komunikace mezi fanoušky a vedením oddílu. ,,Jednání s fanoušky probíhala a probíhají. Dříve však naše setkání bývala častější, nicméně jsme v kontaktu s jednou pověřenou osobou z kladenského kotle,“ uvedl na dané téma Novák.
Igor Točík i Eduard Novák se shodli na tom, že právě skončený fotbalový půlrok zvládli na výbornou, alespoň co se dění v ochozech týče.