„Rádi bychom s provozováním farmy pokračovali, ale podmínky jsou nyní nastaveny tak, že vydržíme do zimy. Farma nikdy nebyla samostatná, ale nyní je to ještě horší. Výdělky z prodeje zeleniny a skopového masa nedokážou pokrýt všechny náklady na provoz," popsal situaci vedoucí farmy Miloslav Šusta.

Pro zaměstnance s postižením je nová situace nepříjemná. Rádi by zůstali a dál se starali o zvířata a pěstovali bylinky a zeleninu.
„Je to pro ně jedna z nejvhodnějších pracovních terapií. Pokud farma přestane fungovat, jejich dny ztratí důležitou náplň, kterou pro ně představuje práce na farmě," upřesnila projektová koordinátorka Kateřina Broža.

Zaměstnance nejvíc zajímá osud třiceti ovcí, o které se rádi starají. Je jasné, že zvířata potřebují kvalitní seno na zimu, které je ale drahé. Možností, jak podpořit farmu, je například adoptovat si ovci. Stojí osm tisíc korun na jeden rok a v této částce jsou zahrnuté náklady na krmení zvířete, veterinární péči i část mzdy postiženého zaměstnance, který se o ovci stará. Za výše uvedený poplatek má dárce mimo jiné právo zvíře pojmenovat. Navíc může farmu pravidelně navštěvovat, sledovat jak ovečka roste.

„Na to, abychom mohli fungovat přes zimu a připravit se na další sezonu, bychom potřebovali celkově sto tisíc korun. V této částce jsou zahrnuty náklady na péči o ovce včetně granulí a vitaminů. Další položkou, která je pro nás momentálně nedostupná, je uhlí na jarní temperování skleníku," konstatoval Miloslav Šusta s tím, že mezi drobnější položky patří jarní osivo, potřebná hnojiva nebo zahradní hadice.
Kdo by chtěl přispět na rozšíření farmy penězi, najde na internetových stránkách sdružení vzor darovací smlouvy a číslo účtu, kam je možné prostředky zasílat. Částku pak mohou pak dárci využít v rámci svého daňového přiznání coby dar.