Novým organizátorem trhů vzešlým z výběrového řízení je agentura, která za nájem náměstí včetně energií zaplatí částku 220 000 korun. S pořádáním trhů má navíc letité zkušenosti, například v Berouně nebo Praze. Přitom dosud město trhy dotovalo ze svého rozpočtu.

Trhy v Kladně se konají každý pátek. Začínají v osm hodin, zákazníky jistě potěší, že jejich konec byl posunut až na sedmnáctou hodinu.
„Je to nová možnost i pro lidi, kteří páteční dopoledne tráví v práci," poznamenal k tomu primátor Dan Jiránek.

„Je vidět, že farmářské trhy jsou již takovým fenoménem, že nepotřebují naši přímou podporu. Těším se na novou pestrou nabídku kvalitních tuzemských potravin z blízkého okolí i celých Čech," doplnil primátor.

„Ve chvíli, kdy se umoudří počasí, začneme rybími hody. Poté budou mít trhy různé zaměření, například v období zrání jahod, nebo uděláme den s medem a podobně," informovala za provozovatele farmářských trhů Jana Cardová.

Obyvatelé a návštěvníci Kladna si tedy opět každý pátek mohou nakoupit čerstvé potraviny, například uzeniny, chlazené bio maso, řeznické speciality, ryby uzené a chlazené, včelí produkty, sýry, gazdovské máslo a další mléčné výrobky, pekařské produkty, koření, vejce, sezonní ovoce a zeleninu, houby a podobně. Patnáct procent sortimentu může být nepotravinářského charakteru. Zvýší se také počet prodejních stánků, který dosáhne až čtyř desítek.