Vysoká škola, která tehdy získala prostory Kokosu od města Kladna za symbolickou jednu korunu, dělá čest svému jménu. Jako nejmladší ze tří fakult Českého vysokého učení technického (ČVUT) se může i po tak krátké době pyšnit jedinečným studijním programem a konkrétními úspěchy svých studentů.

Při slavnostním setkání byly vybrané osobnosti a absolventi školy oceněni medailemi FBMI ČVUT, které si převzali z rukou současného děkana školy Jozefa Rosiny. Plaketu si kromě dalších odnesla i vůbec první děkanka a zároveň dosud jediná žena v čele ČVUT Miroslava Vrbová, stejně jako rektor Václav Havlíček.

Příjemným prvkem oslav v Kladně bylo kromě hudebního vystoupení herečky Yvetty Blanarovičové také představení nových insignií fakulty, které byly dány přítomným k nahlédnutí.

„Bylo to velice příjemné setkání a pro mě navíc tak trochu osobní, protože můj tatínek na ČVUT v Praze vyučoval prakticky až do své smrti. Potěšila mě i prezentace insignií školy a zajímavý výklad toho, co jednotlivé symboly znamenají,“ uvedl starosta Slaného Ivo Rubík, který stejně jako desítky dalších přijal pozvání na oslavu narozenin školy.

ČVUT Praha má jméno i ve světě

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 20 000 studentů. Pro akademický rok 2009/10 nabízí ČVUT svým studentům 85 studijních programů a v rámci nich 323 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu.

ČVUT se v tomto roce umístilo mezi 400 nejlepšími univerzitami světa, které vyhodnocovaly britské The Times. Mezi světovými technickými univerzitami obsadilo 171. místo.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou Českého vysokého učení technického v Praze a jedinou veřejnou vysokou školou ve Středočeském kraji. Fakulta byla založena před pěti lety a v současné době ji navštěvuje na 750 studentů v bakalářském, magisterském i doktorském studiu.