V improvizovaném kinosálu zasedlo více než 250 diváků, kteří si nenechali ujít velvarskou premiéru filmu, jenž vstoupil do kin v uplynulých dnech. Jekoliž se jedná o pokračování úspěšného snímku Gump – pes, který naučil lidi, mohli se příchozí těšit na oblíbeného psího hrdinu. Ovšem mnozí byli zvědaví i sami na sebe, jelikož si ve snímku také zahráli, včetně starosty Velvar Radima Woláka a nechybí ani velvarské děti.

Jak připomněl v úvodu režisér Brabec, který se před časem natrvalo zabydlel se svojí manželkou v usedlosti na Kladensku, zejména Velvary a jejich okolí si velmi oblíbil. I proto historické centrum královského města a okolní příroda filmu dominují.

| Video: Youtube

Velvarská premiéra se stala doslova kulturním svátkem a tvůrci byli po celý večer v obležení, včetně psího hrdiny. Nadšené byly pak zejména děti, které si zazpívaly společně s Olgou Lounovou filmový megahit Protože to nevzdám.

Při závěrečné besedě pak školáci i předškoláci pokládali tvůrcům mnoho všetečných otázek. Nechyběla autogramiáda, při které šly knihy o Gumpovi na dračku. Velký zájem byl i o vyhlášené perníčky v podobě Gumpa z dílny PerníKáčy – Kateřiny Wolákové, jejichž koupí lidé přispěli na podporu dívence Lauře, která bojuje s mozkovou obrnou.