Svým žhavým uměním dokáže dnes bavit nejen úzký kruh přátel a kamarádů, ale třeba i svatebčany, kteří si ho čím dál více zvou na večerní fireshow.
Davidovo hobby, které pěstoval původně pouze pro ukrácení dlouhé chvíle, se stalo zřejmě nadobro jeho denní vášní, kdy bez žonglování, pohrávání si s řetízky, tyčemi či jehlany prakticky vůbec nevydrží.

Kdykoli má volnou chvilku, vymýšlí podle svých slov triky a grify, kterými by své publikum dokázal zaujmout. Přestože se jeho tanec s ohněm, s nímž si šermuje i kolem nejintimnějších partií či hlavy zdá snadným, opak je pravdou a i zkušený fireman David si ze svých adrenalinových vystoupení občas odnáší pořádné puchýře.

“V zápalu vystoupení žádnou bolest necítím, ale někdy se mi popáleniny hojí i několik týdnů. To k tomu bohužel patří. Proto by nebylo dobré, aby podobné kousky zkoušely děti. Existuje ale i bezpečná varinta, jíž jsou svítící tyčinky. Ty dokáží vykouzlit podobný efekt a navíc je možné takovou show předvádět i v místnosti,“ řekl David.

Co se ale týká skutečné show s ohněm, je potřeba zvolit vhodné médium pro jeho udržení. „Vzhledem k tomu, že hořící kevlarové vlákno je příliš drahé, omotávám si řetězy levnější variantou, jíž je běžný obvaz, který namáčím do petroleje. Takové vystoupení je z bezpečnostních důvodů potřeba dělat na volném prostranství, nikoli v uzavřené místnosti,“ upřesnil David Bednář.

Působivá ohnivá vystoupení jsou pochopitelně efektní pouze až když nastane pořádná tma a vyniknou prvky, které oko za denního světla nezaznamená. Z tohoto důvodu nyní David vymýšlí výše zmíněné fígle, jimiž by publikum nově zaujal.

„V regionu sice nemám velkou konkurenci, ale jsou věci, které bych si raději nechal pro sebe. Když má člověk dobrý nápad, je fajn ho předem neprozrazovat, mohl by o něj snadno přijít,“ uzavřel s úsměvem fireman, jenž prozradil pouze to, že by jednou rád roztočil žebřík.