„Letošního utkání se zúčastnilo celkem šest týmů strážníků z Litvínova, Mostu, Kralup nad Vltavou, Plzně, Pardubic a samozřejmě Kladna. „Turnaj začal v brzkých ranních hodinách, ale vzhledem k tomu, že se hraje systémem každý s každým, protáhl se až do čtyř odpoledne a souboje byly hodně vyrovnané,“ uvedl organizátor a zástupce ředitele pro výkon služby Luboš Vydra.

Přesto, že největšími favority byli strážníci z Pardubic, kteří chtěli obhájit loňské prvenství, první příčku nakonec získali Litvínovští. „Nám se bohužel za celých jedenáct let nepodařilo zvítězit. Nejlépe jsme se zatím umístili na druhé pozici. Soutěžilo se o poháry, ale vyhodnoceni byli také nejlepší střelci. Ocenění za nejlepšího brankáře získal Jan Holub z Litvínova a nejlepšími střelci se stali také dva litvínovští strážníci,“ sdělil Vydra. Za Kladno nastoupilo celkem deset členů mužstva, které nakonec obsadilo pátou příčku. Kladenští strážníci však patří mezi skupinu, jež rozhodně má na sportovním poli své místo. V jejich řadách nastoupili i dva členové, kteří hrají fotbal na regionální úrovni.

„Já osobně jsem se letos nemohl aktivně zúčastnit, protože jsem na turnaji v Plzni utrpěl poranění kolene,“ dodal organizátor.