Fotbalový klub SK Slaný se potýká s problémy. K těm nejpalčivějším patří v poslední době nedostatek šaten pro nejmenší hráče. Stávající v horní části tribuny nového hřiště jsou naprosto nevyhovující co do množství prostoru, světla i přístupu vzduchu. Předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší by rád, kdyby se z pokladny města či od sponzorů podařilo získat odpovídající finanční podporu. Ta nejsmělejší vize hovoří až o částce pěti milionů korun na rekonstrukci.

„S předsedou SK jsme diskutovali o tom, že by mohla v úvahu připadat varianta unimo buněk, které by se například přistavěly z boku budovy. Ale je to skutečně pouze ve fázi návrhu. Ze všeho nejdůležitější přesto je, aby vedení SK dokázalo na tyto akce získat některý z dotačních titulů a město by se potom mohlo připojit s konkrétní finanční podporou. Aktivita musí vzejít ale především od nich,“ uvedl místostarosta Slaného Pavel Bartoníček.

Podle jeho slov je nyní prioritou města se zabývat projektem zamýšlené rekultivace starého hřiště, kde by měl v budoucnu vzniknout jak prostor pro fotbal, tak i pro atletiku, která byla svého času ve Slaném na velmi dobré úrovni. Přestože by město rádo tuto akci za více než šestnáct milionů korun uskutečnilo, příznivci kopané jsou ale od počátku v zásadě proti kvůli tomu, že zmíněná sportovní odvětví zkrátka prý nejdou dohromady.

„Podle mě je nesmysl, aby tam atleti trénovali například hod oštěpem a na trávě měli fotbalisté trénink. Určitě by v úvahu přicházela lepší řešení jak plochu zachovat pouze pro fotbal a atletický stadion udělat o kus dál za silnicí na poli směrem na Studeněves,“ řekl jeden z příznivců slánského fotbalu.

Ať už zvítězí jakákoli varianta, pravdou zůstává, že současný neutěšený stav šaten pro děti z předpřípravky je bolístkou nejen pro nejmenší fotbalisty, ale i jejich rodiče a v neposlední řadě trenéry, kteří jsou si vědomi toho, že při tolika členech SK a odehraných zápasech zkrátka dosavadní prostory již nestačí.

„Šatny pro děti na tribunách jsou skutečně nedůstojné. Není tam voda, okna ani odvětrání. Když je vedro, je to stav na omdlení a navíc podkroví je zkosené, tak se tam třicet dětí jen stěží převlékne,“ postěžoval si tatínek osmiletého Lukáše Jaromír Suchý.

Ať již město bude do SK v budoucnu investovat méně či více prostředků, skutečností je, že na činnost odsouhlasili letos radní fotbalistům 137 tisíc, přičemž 85 tisíc korun získal sportovní klub prostřednictvím grantů.

„Za prodej starého hřiště se Slaný navíc zavázalo fotbalistům po dobu pěti let k ročním splátkám ve výši 350 tisíc korun. Je pochopitelné, že když má slánský fotbal silnou základnu, tak mají jeho členové i svoje požadavky. Ale na území města působí nyní na čtyřicet sportovních klubů, tak musíme myslet na všechny,“ uzavřel místostarosta Bartoníček.