Jak čas rychle letí, prozrazuje také populární soutěž Tip liga čtenářů Kladenského deníku, v níž účastníci po třináct týdnů tipují výsledky fotbalových soutěží, včetně takzvané pralesní ligy. Předminulý víkend pomyslná píšťala rozhodčích ohlásila konec jejího už třicátého půlročníku!

V posledních letech většinou dominovali hráči z menších míst Kladenska, tentokrát zaplnili salonek Baru 93 Pražanky v Kročehlavech téměř výhradně borci z okresního města. Kladeňáci totiž ovládli soutěž jednotlivců stejně jako klání čtyřčlenných týmů. A co víc, obě soutěže si v podstatě pronajaly stejné tváře.

Jarním premiantem byl dlouholetý hráč Vlastimil Půček, který už pár úspěchů posbíral. Společně se synem Martinem (celkově 3.), manželkou Václavou (16.) a jejím synem Petrem Michálkem (2.) také excelovali mezi družstvy. Jejich Black Team v samotném finiši odrazil velký nápor sýkořických Sýkorek a nakonec jasně vyhrál před v závěru riskujícím protivníkem.

„Všichni v rodině jsme rádi, že vyhrál táta a může se chlubit kamarádům. To on rád!" prozradil za celý tým Martin Půček a přiznal, že až v posledním kole, kdy Sýkorky mocně dotahovaly, dali všichni hlavy dohromady. „Vymysleli jsme společně celý tiket a vyplatilo se to. Prioritou ale byl pro mě úspěch týmu," řekl Martin a prozradil, že družstvo pojmenoval po svém psím kamarádovi Blackovi.

Mezi jednotlivci skončil na čtvrtém místě Rudolf Bašista z Kladna a pátou příčku obsadil Lukáš Blätterbauer z Velké Dobré.

Do jarní Tip ligy čtenářů Kladenského deníku zasáhlo 330 hráčů, což je jednoznačně nejvíce ve středních Čechách.