Upraveno bylo i prostranství před stadionem a stejně tak před krytou plaveckou halou, kde se už vyjímají dvě kovové plastiky kladenského sochaře Zdeňka Maniny. Hotová je i Zeď slávy kladenského sportu, která je přehlídkou slavných sportovních osobností, které se nesmazatelně zapsaly do dějin města. Velmi zdařilý projekt završí ještě úprava okolních zelených ploch.

Kromě nového dopravního řešení prošel proměnou celý prostor před Sletištěm, kde vzniklo nádherné prostranství určené pouze pro pěší a cyklisty. Točna autobusu se zastávkou Aquapark se přesunula před sportovní halu.

Práce na kladenské železnici začnou letos, modernizace přijde na bezmála 3,7 miliardy korun.
Video: Kladenská železniční trať se dočká modernizace. Práce začnou už letos

„Věřím, že se to bude Kladeňákům líbit a stejně tak věřím, že nově řešená křižovatka pomůže dopravě. Chtěl bych poděkovat architektům města, jakým způsobem projekt připravili a všem, kteří se na něm podíleli. Velké uznání patří také stavebním firmám a jejich pracovníkům za včasnou a dobře odvedenou práci na všech investičních akcích, souběžně jich běžela řada a bylo to pro ně náročné období,“ prohlásil kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Záchodky naleznete v parčíku za školou U Floriána vedle parkoviště. Jedinou vadou na kráse je, že jsou v těchto dnech z technických důvodů mimo provoz. S tím ze ale ve zkušební lhůtě počítá.
Vytápění i bezdotykové technologie: V Kladně nově fungují chytré toalety

Nyní už záleží na všech účastnících silničního provozu, s jakou ohleduplností se budou v novém prostoru chovat. Jak zjistil Kladenský deník, někteří řidiči i cyklisté si s pravidly hlavu příliš nelámou a projíždějí svévolně i místy, která jsou určena pouze pěším. Ale i to se jistě podaří neprodleně napravit a neukázněné šoféry usměrnit.