Přestože počasí v úvodu akce pořadatelům moc nepřálo, sešlo se na vinařickém hřišti hodně dospěláků i dětí. Více než padesát jich v 11 hodin vyrazilo na Vinařickou horku. Nešlo o závod, ale o to podpořit nemocnou Nelinku - je prímová malá slečna, která v říjnu oslaví sedmé narozeniny. Bohužel k ní osud nebyl zrovna přívětivý, když jí bylo 18 měsíců, lékaři jí potvrdili onemocnění PAS – autismus.

Pro děti měl připravenou zábavnou show na hlavním podium Honza Ladra se svými kamarády Bobíkem či hafanem, chystají se ale i další akce. Stejně jako loni dětem předvede svoje zábavné pásmo Bára Ladrová, na hřišti se mohou návštěvníci těšit i ukázky canesterapie, policejní práce nebo Tanečkohraní s Lucií Dvořákovou. Pro děti bude jistě zajímavé také mobilní planetárium.

Běh pro Nelinku | Video: Deník/ Rudolf Muzika

Večer bude ve znamení velké dražby dresů sportovních hvězd v čele s Patrikem Schickem a Jakubem Voráčkem (17:30). A pak zábava, na které budou slavit i vinařičtí fotbalisté, kteří ve svém hlavním zápase sezony přemohli sousedy ze Švermova 8:0!

V neděli se budou návštěvníci akce Srdcem pro Nelinku bavit hlavně u hudebních vystoupení. Zazpívá písničkář Ondřej Štáfek nebo kačická kapela Kiks, také Cover Band, jejíž zpěvák Milan Fiala má hlas téměř k nerozeznání od zesnulého Zlatého slavíka Karla Gotta. Dorazí také dvojice ze skupiny Slza, a to zpěvák Petr Lexa s Lukášem Budilem.

Organizátoři rozjeli veřejnou sbírku pro Nelinku na donio.cz, té půjde na účer i výdělek z celé akce fotbalového klubu.