Jak vznikla myšlenka kalendáře, který malujete?
Potkal jsem Martin Dušáka, který je místopředsedou Spolku přátel Smečna a říkal mi, jestli bych nenamaloval obrázky Smečna pro nový kalendář. Říkal jsem si tak jo, to je dvanáct obrázků, to nebude problém. Po nějaké době se na to přišel podívat a říkal, jo to je dobrý. Ale kalendář nebude měsíční, ale čtrnáctidenní. Takže obrázků nakonec bude šestadvacet.

Jak dlouho vám to trvalo?
Myslím si, že tak tři měsíce.

A už je k vidění?
Ještě ne. Dává ho dohromady Spolek přátel Smečna a poprvé bude k vidění v září na Barokních slavnostech ve Smečně. Ale už jsou na světě záložky, na kterých jsou některé akvarely vyobrazeny.

Vy jste rodák ze Smečna?
Ne, já jsem z vesničky tady kousek, z Řisut. Ale odmala jsem sem chodil na pouť. Jako pětiletý kluk jsem sem vždycky mazal přes dva kopečky na kolotoče a na cukrovou vatu. Ale jinak bydlím ve Slaném.

Jak dlouho malujete?
Tak zhruba dvacet let.

Jak jste se k malování dostal?
Prvopočátek byla moje paní učitelka z národní školy v Řisutech. Dokonce chtěla, abych chodil na hodiny k nějakému panu Švábovi do Slaného. Tak jsem tam chodíval. Ale to víte, jako malý kluk jsem nevydržel a za nějaký čas jsem toho nechal. Ale ono vám to zůstane, to se neztratí.

A proč jste se k malování zase vrátil?
Koukal jsem po tom celý život. Když jsme se rozcházeli s mojí bývalou paní, tak místo abych chodil po večerech do hospody, tak jsem začal malovat. Dlouho, hodně dlouho nepravidelně. Až v poslední době si říkám, že tomu musím dát více.

Co nejraději malujete?
Dostávám se k abstraktní krajině. Rád jdu do té abstrakce. A proto, že se teď dělají velké abstrakce, velká plátna, tak já dělám malé. Mám to za jeden den hotové a ta myšlenka mi neuteče nikam jinam.

Jakou techniku používáte, čím malujete?
Dá se malovat skoro vším. Maluji špachtlí, to udělá takovou strukturální malbu. Používám tužku, perokresba, tuž. Jeden obraz jsem maloval částečně perem a částečně klacíkem. Udělá to jiné tvary, je to takové živější.

Kde mohou v nejbližší době vidět lidé vaše díla?
V září na Barokních slavnostech ve Smečně mohou vidět kalendář. Na přelomu listopadu a prosince pak budeme s přáteli vystavovat ve slánské Troubě.