Současný stav je podle Záboje takový, že má v rukou pravomocné stavební povolení. „Objekt jsme oplotili a zahajujeme přípravné práce. Upravujeme podlahy, bouráme stěny a prostor čistíme, protože byl neuvěřitelně zarostlý,“ řekl majitel.

Podle jeho slov také ještě není rozhodnuto, zda na přestavbu dostane dotace z EU, které mu už sice odsouhlasilo kladenské zastupitelstvo, ale stále se čeká na verdikt krajského úřadu. „V tomto momentě už se práce nezastaví, ať bude rozhodnutí jakékoli. Pokud by se podařilo dotace získat, platí projekt, ve kterém se počítá s přístavbou dalšího patra. Vlastní podíl by pak činil 13 milionů korun bez DPH,“ přiblížil Záboj.

Pokud by se však podpory nedočkal, sdělil, že by vlastní investice byla ještě o milion vyšší. „I takový plán máme. Dal by se uskutečnit vzhledem k tomu, že by odpadla nákladná výstavba dvou výtahů, schodišť a nového patra. Pak bychom zrekonstruovali pouze původní budovu a doplnili ji o posezení na terase.“

Při tomto záměru by ale budova sloužila už jen ke komerčním účelům. „Konečné stanovisko bychom měli vědět do konce prázdnin. Pak už se práce rozjedou naplno. Ať tak či onak, chci, aby galerie byla lidem přístupná nejpozději v zimě 2011,“ dodal.