Kvůli tomu, že známí delikventi, kteří si poslušnost a pořádek ve městě vykládají po svém, museli opět občané přivolat hlídku městské policie.
“Protože hlouček mladíků narušoval hlasitými projevy klid v sídlišti, snažila se ho hlídka uklidnit. Při zjišťování totožnosti jednoho z nich mladík strážníka napadl. Při potyčce mu byl uražen zub a rozbity brýle,“ uvedl člen týmu pracovníků kriminální policie, pracoviště Slaný.

Vzhledem k tomu, že i v tomto nejnovějším případě se jednalo o mladistvého, jenž pro policisty není žádným nováčkem, je velice pravděpodobné, že po sečtení deliktů z uplynulých období si dotyčný posedí ve vězení za trestný čin útoku na veřejného činitele až rok a půl, vzhledem ke svému mladistvému věku.

„Na případu intenzivně pracujeme a věřím, že se již brzy dobereme k pozitivnímu výsledku,“ doplnil slánský kriminalista.

Kromě této nechvalně známé skupiny kamarádů, která si mezi obyvateli města vysloužila přezdívku Gang 3š, se o narušení pořádku v sídlišti postarala noc před tím ještě i další parta. Strážníci se snažili skupinu uklidnit, ale domluva skončila stejně tak ránou do strážníkovy hlavy.

„Mladíci dělali hluk a demolovali telefonní budku. Při zjišťování totožnosti vyzvaný muž kontrolu odmítl a udeřil strážníka do hlavy. Pachatel je vyšetřován pro trestný čin útoku na veřejného činitele,“ uzavřel kriminalista.

Kateřina Husárová