Vzhledem k tomu, že vedení města a část obyvatel Kladna dlouhodobě poukazují na to, že Růžové pole je jedinečnou lokalitou, která by měla být zachována zejména pro bytovou výstavbu, sport a zeleň a nikoli, aby tu stál další obchoďák s parkovištěm a čerpací stanicí, bude se problematikou vedení Kladna ještě důkladně zabývat. „Ve čtvrtek 10. ledna bude o situaci kolem Globusu jednat vedení města Kladna," řekla mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová.

Jak se k problematice investor postaví, zda původní projekt přepracuje nebo vznikne docela jiný, je otázkou.

V každém případě to neznamená, že by zamýšlená stavba byla v Kladně nadobro zapovězena i s ohledem na to, že Kladno musí pamatovat na předvolební sliby.

Existuje totiž závazná plánovací smlouva, ze které by se muselo město nejprve vyvázat. Tu podepsalo na podzim předchozí vedení Kladna v čele s primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno).

Jak sdělil současný kladenský primátor Dan Jiránek (ODS) už dříve, problém nevidí ve výstavbě Globusu v Kladně, ale spíše v tom, o jakou se jedná lokalitu.

Svoji úvahu přidal i oslovený koaliční zastupitel Kladna Petr Soudek (Kladeňáci). „Zastavění lokality Růžové pole obchoďákem nám přijde jako hloupost. Proti Globusu ovšem nic nemáme. Pokud se rozhodnou investovat v Kladně v jiné lokalitě, například v průmyslové zóně v někdejší Poldovce, což je veliké území vhodné pro tyto účely, budeme to jedině podporovat,“ řekl Soudek. Podle jeho slov existují i alternativy, že by Globus mohl v Kladně výhledově nahradit jiný, ve městě již působící řetězec, a žádná nová stavba by nemusela vzniknout, což je běžná praxe.

Hypermarket Globus by na Růžovém poli měl podle projektu zabrat celkovou plochu zhruba devíti hektarů, kde by nechybělo velkokapacitní parkoviště a čerpací stanice. Samotný obchod se má podle původních plánů rozprostírat na ploše bezmála dvou hektarů.