„Vzhledem k tomu, že je projekt dvouletý, zúčastní se ho dobrovolní zájemci z prvních a druhých ročníků, kteří budou se svými německými protějšky komunikovat v cizích jazycích, především anglicky a německy. V příštích měsících budou sbírat materiály, zúčastní se besed i zajímavých momentech společné německé i české historie, na jaře navštíví německou školu. Bude zde pro ně v rámci desetidenního pobytu připraven program s exkurzemi a společná práce na projektu. Jeho vyvrcholením bude výstava prezentující českou a německou kulturu,“ uvedla profesorka kladenského gymnázia Radana Litmanová, která se na přípravě projektu podílí s kolegyní Zuzanou Vosátkovou.

V dalším školním roce budou studenti spolupracovat na tématu Život a kultura před dvaceti lety a dnes. „Následovat bude návštěva německých gymnazistů v Kladně,“ nastínila Litmanová.

Cílem výše zmíněných aktivit je rozšířit znalosti studentů o České republice a Německu zábavnou formou, zlepšovat jazykovou úroveň a vzájemně komunikovat.

“Získat grant na projekt nebylo jednoduché. Konkurence je obrovská. Uspěli jsme až napotřetí,“ uvedla profesorka.
Spolupráce s Kreisgymnasiem v Neuenburgu nebyla náhodná. Na tamní škole dnes vyučuje jedna z bývalých studentek kladenského gymnázia.