Nevzhledná budova v Komenského ulici, kde sportovci nemají odpovídající zázemí, bude srovnána se zemí ještě tento rok. Užívat novou budou ale moci nejdříve za dva roky. „Chtěli jsme stavbu haly umístit v prostoru, kde jsou lidé v Unhošti na sport zvyklí.

Fotbalový oddíl by zde měl získat nejen novou sportovní plochu, ale konečně po letech i odpovídající zázemí. Měla by zde vzniknout i menší restaurace a hlavně tu bude i nové dětské hřiště. Maminky, které sem přijdou, získají prostor pro svoje nejmenší,“ uvedl starosta Unhoště Ivan Záboj.

Celková investice do stavby haly bude 38 milionů korun s tím, že se Unhoštským podařilo z krajských regionálních operačních programů získat celých 35 milionů korun. „Je to pro nás velice příznivé, protože budeme moci halu postavit v nezmenšené podobě, jak jsme si původně naplánovali. Jediné, co bude muset město učinit na svoje náklady, je demolice stávajícího objektu. Ta nebyla součástí dotačního titulu,“ řekl Záboj. Unhošť na tyto práce ze své pokladny vydá maximálně čtyři miliony korun

Hala by měla sloužit basketbalistům, volejbalistům a dle potřeby i tenisu. Tím, že její interiér bude vybaven hledištěm, uplatnění najde i při dětských besídkách a vystoupeních. „Kapacitně ani nový sál nebude uzpůsoben pro takzvanou velkou házenou a hrát se zde bude sálová kopaná, přesto jsme za tento počin moc rádi,“ řekl sekretář unhošťského fotbalového klubu Jaroslav Průcha. „Jsem moc rád, protože kdykoli jsme dělali nějakou sportovní akci, diváci se do té současné telocvičny nemohli ani přijít podívat, protože pro ně nezbyl prostor,“ dodal.

Unhoštští předpokládají, že s demolicí objektu začnou ještě v tomto roce. Na jaře 2010 by měl být celý objekt kolaudován a dán do užívání.
Stavba, která se protáhne na dva roky, s sebou ponese i nepříjemná omezení pro sportovce a žáky unhošťské školy. Dodavatel stavby ale bude povinen zajistit sportovcům alespoň provizorní šatny a sprchy. Žáci prvního stupně ze školy v Komenského ulici jsou na situaci připraveni a hodiny tělesné výchovy se budou po dva roky konat dle možností v jejich budově.

Na dotaz, jakým způsobem se podařilo právě pro Unhošť získat najednou tolik peněz, starosta Kladenskému deníku odpověděl: „Mohu vnímat samozřejmě názory na to, jak se nám podařilo získat takové peníze různým způsobem. Nicméně už do voleb jsem šel s tím, že chudoba znamená nezávislost a nezávislost znamená chudobu,“ doplnil starosta Záboj.

„Myslím, že jsou i lepší akce, než pouze sport. Horší je, že ve městě je sokolovna, která je plesnivá a s tou se bohužel nic nedělá. Odstěhoval jsem se na Svárov a tam mi nic nechybí. V Unhošti by určitě mohlo být více kultury,“ sdělil důchodce Václav Smolák. Podobný názor sdílí i žena, která se domnívá, že je třeba více myslet na seniory, jichž přibývá. „Doteď se všechny kulturní akce konaly v sokolovně, ale ta je opravdu ve špatném stavu, včetně střechy. My starší bychom uvítali zejména plavecký bazén, jinak na posezení se scházíme u paní Vejvodové a s tím jsme moc spokojeni. Byli bychom rádi za více možností k rehabilitaci a nemuset dojíždět do Kladna. Hala je podle mého názoru zájmem jen několika sportovců,“ řekla Zlata Lincová z Unhoště.