Happening uspořádal Labyrint Kladno, středisko volného času, a kromě ekologických a přírodovědných her si příchozí mohli prohlédnout také tématické výstavy, aktivity fair trade, farmaření a zdravou výživu.

Soutěže byly přichystané především pro děti. „Akce ke dni Země děláme každoročně. Předešlé ročníky se konaly v Sítenském údolí, ale jak se říká, změna je život a také abychom se více zviditelnili, přesunuli jsme se náměstí Svobody," řekla Kladenskému deníku hlavní organizátorka Jana Jelínková.

Na začátku Dne Země pořadatelé uprostřed parku zasadili strom. „Je to javor mléč kulovitý. Symbolizuje naší podporu výsadby stromů. Daroval nám ho kladenský magistrát a společně s ním jsme ho také zasadili," dodala Jelínková.

Součástí akce bylo také vyhlášení soutěže o největší stříbrnou hliníkovou zeměkouli.

Jedou z mnoha lidí, kteří se přišli na happening podívat, byly i Martina Čacká z Kladna a její čtyřletá dcera Markéta. „Na Dny Země chodíme pravidelně a navíc jsme přinesli zeměkouli, kterou jsme doma vytvořili. Povedla se nám veliká, jelikož jsme celý rok sbírali hliník. Zajímáme se o ekologii a ochranu přírody. Snažíme se k tomu vést dceru i syna," vyjádřila se Martina Čacká.

Velké pozornosti návštěvníků se těšili psi úspěšného kladenského mushera Ondřeje Stejskala. Zájemci si mohli prohlédnout a dokonce i pohladit celou smečku, kterou na náměstí Svobody přivezl Ondřejův otec, ředitel kladenského sportovního gymnázia, Jiří Stejskal.

„Je tu osm psů, což je celá smečka. Dnů Země se účastním každý rok, myslím si, že je to fajn akce," okomentoval Stejskal.