Policie proto varuje školačky, aby byly velmi obezřetné zejména při návratu domů, případně nevstupovaly s cizími osobami do výtahu.
Na základě dvou oznámení z odpoledne 17. dubna policie po pachatelích trestných činů intenzivně pátrá. „Krátce po třinácté hodině se školačka vracela domů v ulici V Bažantnici v Kladně–Kročehlavech. Po odemčení vchodu vstoupila do výtahu a s ní neznámý muž v dlouhém šedozeleném kabátu. Když se zdviž rozjela, muž zmáčknul tlačítko stop, k dívce poklekl, chytil ji za pusu, aby nemohla křičet, jinak že jí ublíží,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.

Z dívčininy výpovědi dále vyplynulo, že muž se jí začal proti její vůli dotýkat a líbat na obličeji. Při kontaktu cítila nejen ostré vousy, ale i velmi silný zápach z úst po cigaretách. Muž poté výtah uvedl znovu do chodu a v přízemí z něj vystoupil. Nepříjemnou zkušenost ze čtvrtečního odpoledne má i další školačka, která v Unhošťské ulici krátce po šestnácté hodině vstoupila do paneláku. Přestože šla k bytu pěšky, na chodbě ji zezadu chytil muž, který jí rovněž držel za ústa, aby nemohla křičet a snažil se ji násilím vtáhnout do sklepa.

„Napadená měla štěstí, podařilo se jí vysmeknout a zavolat o pomoc. Toho se pachatel zaleknul a z domu vyběhl,“ řekla mluvčí. Přestože dívky ze spárů násilníka utekly bez újmy na zdraví, na nepříjemný zážitek jen tak nezapomenou. Policie proto upozornila školy v okolí.

I když se uvedený popis pachatelů v obou případech rozchází, není vyloučeno, že se jedná o stejného muže. V obou případech měřil zhruba 175 cm, hovořil čistě česky bez přízvuku. Měl tmavěhnědé vlasy střižené na ježka cca jeden cm. V prvním případě měl ostré vousy, na sobě již zmíněný šedozelený kabát pod kolena a černé polobotky. V druhém případě byl hladce oholený a na sobě měl modrou bundu pod pás s bílými pruhy na rukávech „Vzhledem k tomu, že tento čin je možné kvalifikovat jako pohlavní zneužívání, je třeba, aby lidé informace související s těmito případy oznámili na nejbližší policejní služebnu,“ upozornila včera odpoledne Jana Dětská.