Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Kmetiněvsi dostali k výročí slavnostní prapor

Kmetiněves – „Oheň dává světlo a teplo, taví a tříbí. Může však být i smrtelným nebezpečím pro člověka a přírodu. Prosíme Bože, sešli své požehnání na všechny, kdož se shromažďují pod tímto praporem ve službě bližním." Takto požehnal zlonický farář Cyril Kubánek slavnostnímu praporu, který převzali členové Sboru dobrovolných hasičů Kmetiněves při oslavách 120. výročí vzniku sboru. Ovšem to nebyla jediná sláva, kterou si v sobotu obyvatelé Kmetiněvsi užívali.

24.8.2015
SDÍLEJ:

Oslavy 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Kmetiněves.Foto: Foto: Deník/Daniela Řečínská

„Přáli jsme si, aby k hasičským oslavám bylo důstojně připraveno centrum obce, což znamenalo dokončení rekonstrukce návesního rybníka a to se nám povedlo," řekl s úsměvem starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil.

Rybník na návsi byl podle jeho slov v katastrofálním stavu. Na jeho opravu se obci podařilo získat dotaci pět milionů korun. „Byl to běh na dlouhou trať, ale jsme velice rádi, že se to podařilo. Při pracích odtud odvezli přes 1300 kubíků bahna. Jsem šťastný jak blecha, že rybník je nyní kompletně hotový včetně zelené trávy v jeho okolí," dodal starosta.

Farář Cyril Kubánek požehnal a vysvětil také místní opravenou kapličku. Tu nechalo vedení obce zrekonstruovat za 150 tisíc korun z rozpočtu, jelikož žádost o dotace nebyla úspěšná.

Sobotní den si v Kmetiněvsi užily také děti, jelikož se zároveň konalo rozloučení s prázdninami. A tak si mohly užít skákací hrad, trampolíny a další atrakce. Velký zájem byl o třpytivá tetování. Hasiči a hasičky si pro malé návštěvníky připravili řadu soutěží, za které je neminula sladká odměna. Tím největším tahákem pak byla oblíbená pěna.

„V hasičárně si mohli lidé prohlédnout výstavu všech ocenění, diplomů, starých dokumentů i fotografií. Samozřejmě nechybí naše památná historická stříkačka," dodal Luděk Kvapil s tím, že před hasičárnou si zájemci mohli na památku koupit tematické pohlednice nebo hrníček. Sbor dobrovolných hasičů odpoledne předvedl také svou techniku a dovednosti simulovaným zásahem.

Sbor dobrovolných hasičů Kmetiněves má v současné době čtyřicet členů, z čehož má starosta sboru Jiří Richter velkou radost. Byly totiž doby, kdy si o takovém zájmu především mladých lidí, mohl nechal nechat jen zdát. „Nyní jsem skutečně spokojený. Ke sboru se přidali vesměs mladí lidé, kteří jsou velmi zapálení a opravdu jim to jde. Jsem za to velice rád," vyjádřil své dojmy starosta sboru.

Velkou chloubou kmetiněvských hasičů je ženské družstvo, které sbírá úspěchy nejen na soutěžích.

Slavnostní prapor

„Chtěli jsme dát hasičům něco, k čemu budou vzhlížet a stane se to jejich záštitou a symbolem. Spolupráce mezi sborem a obcí je na velmi dobré úrovni," vyjádřil se starosta Kvapil. 

Hasiči se v Kmetiněvsi podílí na společenském životě. Spolupořádají různé oslavy, dětské dny, máje či plesy. Dále jezdí po soutěžích, starají se o svou techniku, pracují s mládeží.

„Myslím si, že hasiči toho pro obec i v minulosti udělali mnoho. Jsme šťastni, že prostředky, které obec vkládá do mladé generace hasičů jsou dobře využity. Mám z toho velkou radost. Z toho důvodu jsme se také rozhodli, že jim ke 120. výročí dáme slavnostní prapor, který jim bude připomínat provázanost a vděk obce," vysvětlil Luděk Kvapil.

Od výrobce dostalo vedení několik návrhů. Požadavkem bylo, aby byl na praporu znázorněn obecní znak. „Vytvořili pro hasiče nový znak, v němž je i ten obecní znak," uzavřel starosta Kmetiněvsi Kvapil.

Autor: Daniela Řečínská

Místo události:
24.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení