Na startovní čáře se představilo jedenáct družstev z Kladenska, Rakovnicka, Litoměřic a Prahy–západ. S mikrofonem v ruce oznamoval výsledky organizátor soutěže a zároveň velitel kladenské stanice Jan Šilhán. „Tentokrát je účast velká. Přijeli hasiči ze Středokluk, Rynholce, Lužné, Ctic, Lhoty, Žiliny, Jarpic, Brandýsku, Plchova, Pleteného Újezdu, Šlapanic, Litoměřic a naše družstvo,“ informoval Kladenský deník. V tu chvíli rozhovor přerušilo hlášení z mobilního telefonu - poblíž Kamenných Žehrovic hoří seník a les. To se už připravovala další družstva. Výstřel startovací pistole, mohutné povzbuzování, a nastal boj s časem. Domácí tým připravuje na závody Alena Hanzlíková se svými kamarády. „Od svých deseti let jsem závodila za hasiče ve Velkém Přítočně. Soutěžila jsem i proti Hřebči a jednou jsme dokonce vyhráli. Dnes vedu děti tady a vypadá to slibně, čas je výborný. Soutěžíme jen se starším družstvem. Děti dorůstají, tak musíme udělat ve škole nábor do našich řad,“ prohlásila.

Pro domácí dopadlo sobotní zápolení na výbornou. Veronika Juhová a Jesika Tlášková mířily proudnicemi do terčů přesně. Celý útok trval i s nástřikem do terče kolem pětatřiceti vteřin, což stačilo, aby domácí byli o pouhé tři vteřinky rychlejší před druhým týmem z Lužné.

Na zkušenou do Hřebče přijeli hasiči ze Lhoty a Žiliny. „Po patnácti letech jsme založily družstvo mladých. Sami jsme se tomuto sportu věnovaly jako dívky, dnes soutěžíme za ženy v požárním útoku a štafetě. Zájem je velký. Daly jsme dohromady dvě družstva a tady jsme poprvé. Nejmenší je čtyřletý Tobiáš Prokop a pětiletá Anička Horáčková,“ představily své týmy Jana Nováková a Barbora Železná věnující se hasičské drobotině ve Lhotě.

Mladší žáci: 1. Lhota , 2. Žilina A, 3. Žilina
Starší žáci: 1. Hřebeč , 2. Lužná, 3. Rynholec