Poslední kolo soutěže bylo pořádané v rámci 105. výročí vzniku dobrovolných hasičů ve Hřebči. Devět sborů, dvanáct družstev mladších a starších žáků, 124 dětí a stovka doprovodu, to je na organizaci takové akce už pořádná porce. Vše klapalo. Hlavními aktéry bezchybného chodu byli mimo jiné Petra Piskáčková, Jaroslav Lutuzbauer, Alena Hanzlíková a Jan Šilhán, který uvedl: „Do popředí se dostávají mladé sbory, jako Žilina, Lhota a Pchery. Tam je práce s mládeží výborná. A samozřejmě také domácí Hřebeč. Budeme spokojeni, když dosáhneme na bednu.“

Stálý účastník, Velvary, se tentokrát nezúčastnil. “Máme věkový problém. Udělali jsme nábor ve škole a získali jsme patnáct nových dětí. Loni tato hra oslavila 35.výročí a mě těší, že u zrodu jsem byl i já. Pro porovnání. V době, kdy se začínalo, závodilo devětatřicet družstev, dnes dvanáct,“ poznamenal Šilhán.

Podobné problémy mají také ve Šlapanicích. „Děti nám vyrostly a malé prostě nemáme. Mne to baví, tak jezdím jako rozhodčí. U našich dobrovolných hasičů fungují pouze ženy, to jsou právě ta děvčata, která už vyrostla,“ řekla hrdě Lenka Papajková ze Šlapanic, členka odborné rady mládeže okresu.
Do konečného pořadí ještě promluvily výsledky štafety mezinárodní organizace CTIF a disciplína pravdy - požární útok.

Zpestřením závodů byla ukázka zbrusu nového letištního speciálu hasičského záchranného sboru z ruzyňského letiště. Tři metry široký a dvanáct metrů dlouhý speciál byl v obležení hasičského potěru. Jaroslav Hanzlík, řidič Panteru Rosenbauer, nestačil odpovídat na dotazy. (kos)