Nechyběly podzimní dekorace, věnečky z přírodnin, šité tašky, malovaný textil, drobné textilní dárky, ručně vyráběné dekorativní svíčky, obrázky z přírodnin a šustí, keramika. Nabídku doplňovaly známé valašské frgály, různé druhy koření, farmářské uzeniny, sýry, langoše a sladkosti. Pro děti byly připraveny tvořivé dílničky, malování na obličej a pro malé i velké návštěvníky zážitkové show práskání bičem, či trefování cílů.

Součástí trhů bylo i letos, v pořadí již čtvrté 'Slánské štrúdlování', které se uskutečnilo v prostorách restaurace Ungelt-Šalanda na náměstí. Této velmi oblíbené soutěže se zúčastnilo na třináct soutěžících, kteří nabídli porotě k hodnocení a zájemcům na ochutnání štrúdly s náplní sladkou i slanou.

"Byla to moc hezká akce. Přijel jsem na ní z Kladna s celou rodinou. Štrúdly byly dobré a trhy na náměstí byly plné zajímavých a hezkých věcí. Také jsme se byli podívat na výstavu obrazů výtvarníka Moravce, doplněné sklem výtvarnice Zápotocké ve výstavní síni Dobeška,“ uvedl Jan Malý z Kladna-Kročehlav. Doplnil, že do Slaného jezdí také na Slavnosti světla a Novoroční ohňostroj.