Nedávno jí k neuvěřitelnému jubileu byli popřát zástupci kladenského magistrátu. Mezi nimi byla také Eva Vörösova Kypová z Místní úřadovny Kladno-Švermov, která je součástí kladenského magistrátu.

„Paní Helena nás velice  překvapila. Je velice samostatná, ráda sedí na sluníčku a chodí. Je prostě výborná. Čiší z ní vitalita. Usmívá se a je příjemná," popsala jubilantku Eva Vörösova Kypová.

Helena Horáková se narodila ve Středoklukách a později pracovala ve Švermově v rodinném obchodě, který jim ale byl znárodněn. „Posledních deset let byla zaměstnaná v tiskárně," doplnila.

Paní Horáková má dvě dcery, tři vnoučata a šest pravnoučat.´

Prozradila recept na dlouhověkost? „Přímo jsem se neptala, ale myslím si, že je to prostě životem jaký měla. Vždy byla zvyklá pracovat ať na statku či v obchodě nebo tiskárně. Je to podle mě častým pohybem. Navíc byla čilá i v pozdějším věku, kdy působila ve ve svazu zahrádkářů," uvedla  Vörösová.

Všechny záznamy, z nichž následně vycházejí tato výročí jsou zaneseny v kronice. „Zástupci města společně s Okresní správou sociálního zabezpečení chodí přát ke sto letům a každý následující rok. V sedmdesáti, pětasedmdesáti, osmdesáti, pětaosmdesáti a devadesáti letech dostávají oslavenci dárkové balíčky. Od devadesáti let posíláme pozornosti každý rok," uzavřela Eva Vörösova Kypová. 

Podle informací mluvčího kladenského magistrátu Viléma Frčka žije v Kladně celkem sedm lidí, kterým je sto a více let.