Obchoďák byl plný nakupujících, kteří vesměs sháněli poslední vánoční dárky pro své blízké, když se v tu chvíli ozvalo z amplionu podivné hlášení: "Kód sto pro zaměstnance zrušen!" Toto se opakovalo z hlásiče ještě několikrát. Poté následovala výzva, aby zaměstnanci i ostatní vyklidili prostor obchoďáku.

Ne, že by vznikla přímo panika, ale všichni, kteří právě nakupovali, raději opustili fronty, odložili zboží do regálů a poroučeli se k východu. Ve chvíli se před vchodem do Centralu utvořil hustý hlouček nakupujících, kteří nevěděli, co se děje.

Kladenský deník neprodleně zjišťoval informace k události, neboť lidé netušili, jak se mají zachovat a svá vozidla měli navíc uvězněná v podzemních garážích. Vzhledem k tomu, že ani mluvčí středočeských hasičů neměl žádnou relevantní informaci, bylo zřejmé, že se jedná o nějaké interní opatření.

jak se podařilo následně ověřit, v obchoďáku se spustil planý poplach, který měl signalizovat požár. K němu ale naštěstí nedošlo. Jelikož se to v prodejně nestalo poprvé, zaměstnanci zůstali před budovou naprosto klidní a vyčkávali příjezd techniků.

"Tady je to pořád. Prostě se zapnul falešný poplach. Akorát je problém, že se pokaždé zablokují eskalátory i výtahy. Ale za chvíli bude po všem," ujistily vyděšené nakupující dvě kouřící zaměstnankyně před Centralem.

A měly pravdu, za několik minut se chod obchodního centra vrátil do svých kolejí a ti, kteří přišli posléze, neměli ani tušení, že se zde před chvílí něco dělo.

"Pro mě byla odpolední příhoda velice nepříjemná. Stála jsem v přízemí obchoďáku frontu s dárky v ruce, které jsem chtěla zaplatit. Můj dospělý syn kouřil venku. Hlášení z amplionu jsem nevěnovala příliš pozornost, ale jak se posléze lidé z obchodu vytráceli, řekla jsem si, že raději půjdu také ven. Byla jsem trochu naštvaná, že budu bez dárků, ale raději jsem věci položila na regál a šla ven. V dnešní době člověk neví, kde se objeví jaký šílenec právě v předvánoční době. Tak jsem raději odešla, než, abych čelila nějakému problému," řekla oslovená zákaznice Centralu.