Lilly utekla na Václavském náměstí poblíž Flóry. "Vystartoval na ni boxer. Lekla se, vysmekla z obojku a utekla směrem ke Kauflandu," popsala Kladenskému deníku Martina Řezáčová.

Událost se stala v neděli 16. června navečer. Od té doby po fence pátrá nejen nová panička, ale také rodina a přátelé. Výzvu s fotkami Lilly zveřejnili na sociálních sítích, kde založili i skupinu Hledá se Lilly, vylepili plakáty a informovali městskou policii.

Podle Martiny se fenka stále pohybuje v okolí Václavského náměstí či Kauflandu. Nejdále ji lidé viděli na Bažantnici. "Ve středu jsme ji naháněli na sídlišti. Byla viděla v Dánské ulici, Unhošťské ulici, Finské ulici také kolem Pražanky," doplnila Martina Řezáčová.

close Lilly měří 51 cm, čili lehce nad kolena, a váží 16 kg. Je bez obojku. info Zdroj: se souhlasem Martiny Řezáčové zoom_in Lilly měří 51 cm, čili lehce nad kolena, a váží 16 kg. Je bez obojku.

Také podle komentářů na facebooku ji lidé viděli například v Holandské ulici či u 4. základní školy. Lilly je velmi plachá, obzvláště se bojí mužů. Lidí by se ji neměli pokoušet sami chytat, ale ihned informovat Městskou policii Kladno na čísle 156.

"Prosím pokud ji uvidíte, nesnažte se ji doběhnout, ale hlaste lokaci na městskou policii. Moc děkuji za pomoc, která je od vás obrovská," vyjádřila se Martina.