„Musela jí vypadnout někde v Moskevské ulici, kde bydlí. Vůbec si toho nevšimla. Je taková barevná a vnučka v ní měla připravené peníze na obědy," popsala Hana Křížová.

Naštěstí měla dívka v peněžence napsanou adresu, ovšem bez jména. „Děvčata musí být moc šikovná, jelikož vypátrala dům a také zjistila komu patří," usmála se paní Hana.

Poctivé nálezkyně tedy zazvonily u dveří a peněženku s kompletním obsahem předaly dceři. Malá Ellen do té doby vůbec netušila, že něco ztratila. „Řekly dceři: Ne abyste ji bila jako trest za to, že vytrousila portmonku," okomentovala Kladeňačka.

Podle odhadu bylo dívkám zhruba čtrnáct let. Hana Křížová neváhala a začala po poctivých děvčatech pátrat, ovšem bezvýsledně. „Volala jsem do Základní školy, která se v Moskevské ulici nachází, ale nic jsem nevypátrala," dodala.

Čin mladých slečen paní Hanu velmi dojal a také potěšil. „Dívky jsou skvělé. Měla jsem z toho slzy v očích. Moc si jich vážím a musí být velmi dobře vychované. Mohly si vzít peníze a peněženku vyhodit," uzavřela Hana Křížová.

Děvčata by se měla ozvat na  mailovou adresu redakce.kladensky@denik.cz.  Kladenský deník pak zprostředkuje kontakt mezi nimi a paní Hanou.