Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Mladý hokejbalista prožil skvělý rok

Kladno - Prožil fantastický rok. S týmem mladšího dorostu vybojoval druhé místo v extralize a díky několika zápasům za A tým má i titul z extraligy dospělých. Počátkem června vyhrál kanadské bodování na mistrovství Evropy a s reprezentací do osmnácti let vybojoval zlaté medaile.

8.8.2009

Hokejbalista Radek Šíma s medailí a pohárem pro vítěze kanadského bodování.Foto: Tomáš Lukšík

Sedmnáctiletý Radek Šíma, hráč TJ HBC KEB Kladno, má na svém kontě již několik úspěchů a před sebou možná veleúspěšnou kariéru.

Již v loňském roce startoval Radek na Mistrovství světa hráčů do šestnácti let na Slovensku, odkud si po prohraném finále s Kanadou přivezl stříbro. Nyní byl právě on tahounem týmu, který dokráčel až k evropskému titulu. Jak Radek porovnává letošní a loňský šampionát?

„Hlavním rozdílem mezi loňským a letošním mistrovstvím byl tým Kanady. Letos na Evropě byli našimi hlavními konkurenty Slováci, vloni byla kamenem úrazu právě Kanada. Ale když bych měl porovnat stříbro z MS a zlato z ME, o něco cennější je letošní zlato. Vždy je krásnější pocit něco vyhrát, i když se třeba sejde menší konkurence.“

A jaká byla situace uvnitř týmu? Vyskytly na mistrovství nějaké komplikace?

„Především v úvodu přípravných kempů se ne všichni spolu shodli. Někdo třeba mohl ostatním závidět, že má pozici v kádru jistou. Ale zároveň každý bojoval na sto procent, aby se na závěrečný turnaj dostal. Naši trenéři však mají velký respekt a nikdo si nedovolil nic proti nim. A co se týče konkrétně mě, žádné problémy jsem neměl. A to jak se samotnou hrou, protože se s kluky, s kterými jsem nastupoval ve formaci, znám už tři roky, tak mimo. Kluci mi vůbec moje výkony a úspěchy nezáviděli, naopak mě ještě více povzbuzovali a hecovali k ještě lepším výkonům, a to mi dodávalo velkou dávku sebevědomí.“

Jak už bylo řečeno, kluci získali zlato. Ale jeli na šampionát s tím, že neberou nic než zlato? Nebo byla před turnajem považována jakákoli medaile?

„Určitě jsme jeli vyhrát! Zlato jsme chtěli, i když jsme věděli, že Slováci nás budou hodně trápit. Chtěli jsme vyhrát i vloni a na Kanadu jsme ve finále měli. Pak jsme se ale nechali hloupě vylučovat, za což nás Kanada tvrdě potrestala. Takže určitě zlato byl náš cíl. A nakonec jsme si ho splnili.“
Na závěr snad jen zbývá popřát Radkovi a všem mladým sportovcům, aby dosahovali stále více úspěchů.

Tomáš Lukšík

8.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kladno volejbal cz - Jihostroj České Budějovice 3:2, 5. finále Extraliga volejbalu (stav 2:3), Kladno, 23. 4. 2017

Vypukne modrobílé peklo?

Volby ve Velvarech, Luníkově a Slaném
55

Volby do poslanecké sněmovny pokračují i dnes. Rozhodnuto bude odpoledne

Na Trutnov se Švihálkem

Kladno – První čtvrtinu základní části II. ligy zakončí hokejisté Řisut v sobotu domácím zápasem s Trutnovem (18.00). Svěřenci trenérů Martina Procházky a Martina Kašáka po deseti kolech uzavírají tabulku, přičemž vstřelili nejméně branek a nejvíc jich obdrželi!

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Kladensko - Volební místnosti otevřely ve 14 hodin. První voliči míří k volebním urnám. Kladenský deník přináší fotoreportáž z jednotlivých okrsků v regionu.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 42. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

S fanoušky i proti Skrbkovi. Duel Kladna na Lapači slibuje atraktivitu

Kladno – Po deseti letech se představí hokejisté Kladna na půdě Vsetína. Souboj šestinásobných mistrů republiky se hraje v sobotu v 17:30 a zatímco Kladenský deník vysílá do boje tradičně i svého redaktora, aby pro čtenáře zuřivou bitvu v třaskavém prostředí haly na Lapači sledoval a popsal, svá želízka pošlou směr Valašsko také fanoušci, jichž se chystá několik desítek.