Pětadvacet unikátních bavlněných retro dresů Poldi Kladno, které si hokejoví Rytíři oblékli při sobotním utkání proti Dukle Jihlava
v rámci oslav devadesátiletého výročí založení hokeje v Kladně, je nyní draženo prostřednictvím internetového portálu Aukro.cz. Peníze získané za dresy jsou určeny prostřednictvím charitativní organizace Dobrý skutek pro sedmnáctiletého Vojtu.

„Jedná se 
o třetí dobročinnou aukci dresů. Už je to taková tradice. První dražbou klubu byly před dvěma lety zlaté dresy, které takto vydělaly půl milionu korun," zavzpomínal mluvčí hokejového klubu Rytíři Kladno Vít Heral.

Internetová dražba retro dresů skončí vr čtvrtek mezi 19. a 21.05 hodinou. Vyvolávací cena každého dresu činila symbolickou korunu. Celkem nabídnutá částka za dresy přesahuje 66 tisíc korun. Peníze budou použity na neurostimulátory, které potřebuje sedmnáctiletý Vojta, aby mohl snáze chodit. Vojtův příběh je plný odvahy, neutuchajícího odhodlání, naděje, síly a touhy.

Vojta se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Ovšem 
s životem v posteli nebo na vozíčku, ke kterému byl od malička připoután, se nesmířil. Prokázal neuvěřitelnou bojovnost a postavil se. Hladké chůze bez pomoci holí nyní dosahuje díky vypůjčenému neurostimulátoru. Toto zařízení stimuluje nervy k dostatečnému zvedání špiček a na obě nohy stojí 224 829 korun. Časem by mohl Vojta zvládnout chodit zcela sám.

„Jeho příběh nás opravdu chytil za srdce. Kladenský hokejový klub vždy zdobila bojovnost. Ale s tím, co si Vojta do života vybojoval, se nemůžeme ani měřit. Chceme mu 
v jeho boji pomoci, aby mohl udělat další krůček," vyjádřil se mluvčí hokejových Rytířů Vít Heral.

Šek s celkovou částkou bude Vojtovi slavnostně předán před zahájením zápasu v pondělí 22. prosince, kdy Rytíři přivítají na domácím ledě Kadaň.

Oproti očekávání je zatím nejžádanější dres číslo 12, ve kterém hrál Tomáš Kaberle. Včera odpoledne stál 11 300 korun. Hned za ním je největší zájem o dres Petra Tenkráta, ten byl zatím vydražen na částku přesahující deset tisíc korun. Dres Jaromíra Jágra včera stál přes pět tisíc.

Kdo by ale při aukci hledal legendární Jágrovo číslo 68, pátral by marně. Jméno jednoho z nejlepších hokejistů světa se zcela výjimečně nachází u číslice 15. Patnáctku totiž nosil v Kladně jako mladíček ještě před svou proslavenou osmašedesátkou.
Jak uvedl Vít Heral, jednou z možností, proč zatím není 
o dres Jágra tak obrovský zájem, je fakt, že v něm slavný hokejista na rozdíl od ostatních proti Jihlavě nehrál.

„Jeho dres se dělal s předstihem. Šéf Rytířů si ho alespoň symbolicky oblékl při focení a opatřil ho svým podpisem," dodal mluvčí Heral. Dalším důvodem je jiné číslo dresu, v němž hrál Tomáš Kaberle, jehož běžné číslo je právě patnáctka. Ovšem tu měl na retro dresu už Jaromír Jágr.

„Tomáš Kaberle je pořád velká hvězda. Dvanáctka je pro něj netypické číslo. Jelikož nemohl mít na retro dresu svou patnáctku, kterou 
už v té době měl Jaromír Jágr, dohodli jsme se s ním na čísle dvanáct, s nímž hrál nejen jeho otec František, ale také jeho bratr František 
Kaberle mladší. Čili poldovácká dvanáctka se jménem Kaberle je pořád něco exkluzivního, co lidi baví," vysvětlil Heral.

Ke každému dresu navíc jeho šťastný majitel dostane certifikát pravosti podepsaný od konkrétního hráče.