Ten Kladenskému deníku prozradil, že dříve toto soustředění určené jak dospělým tak i malým hráčům pořádali v Německu.
„Letos jsme tu měli kolem devadesáti hráčů z Česka, Německa, Rakouska, Belgie a dokonce i Litvy. Z toho ke dvaceti bylo juniorů a asi 30 vyloženě dětí. Nejmladšímu bylo teprve šest let,“ uvedl Kaberle.

Zdůraznil, že při pořádání campu si s Novákem zakládají hlavně na profesionálních trénincích, které vedou trenéři působící ve vrcholovém hokeji.
„Jednotlivé koncepty jsou ale na uvážení každého z nich,“ řekl. A například malí hráči si v Mariánkách rozhodně jako v lázních nepřipadali. Budíček měli již v šest hodin ráno. Následoval trénink na ledu a poté ještě jeden na suchu. Po polední pauze se opět vrátili na led, kde sehráli zápas a absolvovali teoretickou část. Několikrát si dokonce ještě zašli do tamní plavecké haly.

Nejvíce zážitků ovšem měli malí hokejisté ve středu odpoledne, kdy mezi ně přijely i hokejové ikony František Kaberle mladší (Pardubice) s bratrem Tomášem (Toronto), Tomáš Plekanec (Montreal) a Radek Smoleňák (Sparta), kteří s nimi na ledu zatrénovali. Na střídačce se ale objevil i další bývalý kladenský hráč Jiří Tlustý (Carolina). Ti všichni se poté s malými talenty ochotně fotografovali.