Vedení klubu ve snaze snížit provozní náklady požádalo vlastníka stadionu, Sportovní areály města Kladna, aby přes léto přestal pouštět do sprch teplou vodu. Radní Kladna na tento krok reagovali tím, že nařídili tyto dodávky ihned obnovit.

„Vypnutíteplé vody mládežipovažujeme za zcela nepřijatelné, ba nehorázné,“ prohlásil kladenský primátor Dan Jiránek.

„Mládež, kterou velmi podporujeme, musí mít zajištěny hygienické podmínky pro letní přípravu. Takto na ní šetřit opravdu nelze. Představte si, že po náročném tréninku jdeteze šatny přes celou halu do jediných sprch, kde teče teplá voda,“ uvedl primátorův náměstek Miroslav Bernášek.

Ve vyjádření radních stojí, že před nedávnem si rada při schvalování dotace 30 milionů korun vymínila, že nejméně sedm milionů korun bude určeno pro mládežnické týmy.„Najdou se ale tací, kteří berou mládež jen jako doplněk nebo snad přítěž k extraligovému týmu a hodlají na ní šetřit,“ je uvedeno ve zprávě poskytnuté vedením města, které na obnovení dodávek vody prý reagovalo poté, kdy si začali stěžovat rodiče mladých hokejistů.

Sportovní ředitel HC Geus okna Kladno Milan Volf výše zmíněné argumenty zcela odmítá: „Před lety bylo při převodu zimního stadionu dohodnuto, že město bude platit provozní náklady v plném rozsahu. Na provoz od města dostáváme 15 milionů korun, což je podhodnocená částka a my musíme tyto náklady doplácet. snažíme se je proto samozřejmě snížit. Také samotná mládež stojí více než zmíněných sedm milionů korun ročně.“

Podle Volfa vedení klubu žádné stížnosti rodičů nezaznamenalo. To potvrdil i klubový sekretář mládeže Václav Blažek. „Sprchy teplou vodou fungují v centrální budově. Z mládežnických kabin jsou vzdáleny asi padesát metrů. Trenéři i hráči o tom vědí. Nevidí v tom žádný problém,“ řekl sekretář.

Stejná situace byla v letní sezoně i v předcházejících rokách, kdy byl generálním manažerem klubu radní Otakar Černý. Tehdy to prý nikomu nevadilo. „Ze strany radnice se jedná o uměle vyvolaný problém. Asi hledají důvod, proč dotace do klubu zastavit. Pravděpodobně je to také reakce na můj nedávný rozhovor v novinách,“ sdělil Volf.

V něm nynější sportovní ředitel a bývalý primátor Kladna uvedl, že o jeho trestní stíhání v uplynulých letech se postarali jeho někdejší spolustraníci z ODS, která kladenské radnici vládne.

„Jsme obviňováni, že na mládeži šetříme. Je to právě naopak. Extraligoví hráči mají ve smlouvách, že budou pomáhat při náboru nových mladých hokejistů ve školách. Přijali jsme nové kvalitní trenéry u mládeže, musíme vytvořit zcela novou metodiku pro práci s těmito týmy, která byla dosud nulová,“ řekl Volf a zároveň dodal, že argumentovat údajnými úsporami na mladých hráčích může jen ten, kdo si prý se sportem rozumí stejně jako hroch s cigaretami.