O možném nástupci se dohodla slánská koalice v pondělí večer. Slaný bude tak mít pravděpodobně nového starostu ještě v březnu.

Pokud budou dodrženy všechny koaliční dohody, měl by být Martin Hrabánek uveden do funkce na nejbližším zasedání zastupitelstva. To se uskuteční ve slánském Grandu 19. nebo 26. března.

„Neplánoval jsem to, stát se starostou, ale vyplynulo to z událostí. Mojí ambicí je především dokončit práci, kterou jsme započali se starostou Ivem Rubíkem. Po mém případném zvolení budou lidé pochopitelně srovnávat.

Tomu se nikdo z nás neubrání. Já jsem ale jiný typ člověka, jinak založený. Nicméně budu pracovat tak, jak to cítím já. Důležitých projektů je ve městě hodně a to je pro mne prvořadé," řekl Kladenskému deníku Martin Hrabánek (ODS).

Mezi priority řadí rekonstrukci čistírny odpadních vod, renovaci 3. základní školy, která už nastartovala, modernizaci muzea a v neposlední řadě opravu pěší zóny Londy, která se po čase vrací do hry.

Na dotaz, zda bude kandidovat i v nadcházejících komunálních volbách, zatím ale odpovědět nechtěl. „Volby jsou až na podzim a podstatné pro mě v tuto chvíli nejsou. Nechci přemýšlet takto dopředu. Je skutečně potřeba dokončit to, co je rozdělané. To je u mě na prvním místě," doplnil kandidát na starostu.

Co se týká slánské opozice, ta s volbou čerstvého člena ODS a potenciálního starosty asi v mnoha ohledech souhlasit nebude. Někteří pro Hrabánka zkrátka ruku nezvednou. I tak by to jeho pozici už ohrozit nemělo. Koalice, za ním stojí.

„Proti Martinovi osobně vůbec nic nemám. Je to mladý, schopný, inteligentní člověk, který se celý život věnuje sportu jako já. Vadí mi pouze to, že je zastáncem koalice, která město Slaný uvedla do neuvěřitelného marasmu.

Ať už je to nešťastný parkovací dům či dodnes nedokončené akce, které stagnují. Město je zadlužené na velmi dlouhou dobu," řekl opoziční zastupitel Stanislav Švarc (bezpartijní za ČSSD).

Pokud tento měsíc Martin Hrabánek přece jen obsadí starostenský post, stane se tak v jeho jedenačtyřiceti letech. Před působením na radnici byl ředitelem 3. základní školy ve Slaném, kde i vyučoval. Jako ředitel i místostarosta se soustředí dlouhodobě zejména na oblast sportu.