Se zánikem hospody, hudebního klubu Šantán i venkovní zahrádky pod lipami nadobro končí i prodejna Elektro Jelínek, která ve stejném objektu fungovala dlouhých dvaatřicet let.

Nárožní budovu na rohu ulic Na Sadech a Fügnerově ulici koupili v těchto dnech noví vlastníci.

Ilustrační foto
Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Kladenska do oblíbené ankety čtenářů

„Pochopitelně to pro mě nebylo vůbec jednoduché rozhodování, ale okolnosti mě přivedly až k tomuto kroku. Zvažoval jsem dlouho, co s objektem dále, navíc už mám také důchodový věk,“ vysvětluje původní majitel nemovitosti Josef Jelínek s poděkováním všem zákazníkům i hostům restaurace za dlouholetou přízeň.

Aktuálně probíhá likvidace posledních zásob zboží z prodejny a pokračuje vyklízení prostor.

Hospodu nechají noví majitelé v provozu do konce roku, pak už ji musí nájemce opustit. Následně čeká objekt rekonstrukce. Jak dlouho práce potrvají, není známo, ani jaká bude nová podoba Střelny nebo název podniku.

Dosavadní nájemce restaurace Pavel Šteiner si tak musí narychlo najít nové působiště. Hospodu přitom provozuje v nové podobě teprve pátý rok. Její úroveň dokázal po letech útlumu pozvednout, spolu se svým týmem zdárně přestál i covid. Teď však přišla další rána.

Autobusové nádraží v Kladně.
Ve sporu Kladna o placení veřejné dopravy soud podpořil Středočeský kraj

„Dozvěděl jsem se už někdy v září, že se Střelna patrně bude prodávat. Ale prakticky až do minulého týdne, kdy byla podepsána smlouva, jsem více nevěděl. Takže jsem se svými zaměstnanci ani nemohl hledat nové působiště. Je to nepříjemné, ale nezbývá, než se tomu přizpůsobit,“ říká Pavel Šteiner. Na Střelně ho teď čekají poslední týdny, silvestra už tam pořádat nebude.

Šantán už má ze sebou jednu z rozlučkových akcí, Vykvetlej fest na vlastní pěst, kde se minulý víkend představili muzikanti a kapely z regionu, například Rozkvěty, Rozchod, Sklad Na Rock, Rosseta, Woodoo Garden nebo Hájí. Další akce následuje v sobotu 9. prosince, kdy v Šantánu pokřtí nové album Toilet Fame kapela The BladerStones Jako host vystoupí Vladimír Václavek. 

The BladderStones v Šantánu
Kapelu tvoří trojice zkušených muzikantů. Kytarista a zpěvák Tomáš Frolík, jeden z nejtalentovanějších kytaristů své generace (zakladatel skupiny Krajina Ró), baskytarista a zpěvák Jan Johnny Judl (Jablkoň, Už jsme doma, Sestry Steinovy…) a bubeník a vokalista Michael Nosek (Personal Highway, eggnoise, Jana Lota…). Skupina hraje doma i v zahraničí, opakovaně se představili v Německu, Finsku, Turecku nebo na Slovensku. Svůj debut vydali The BladderStones před šesti lety. Nové album Toilet Fame křtí 9. prosince od 20 hodin v Šantánu ve Slaném. Vstupenka stojí 250 korun.