Při cvičení trénovali zásah při požáru a následné evakuaci Základní školy Hostivice. Zdravotnická záchranná služba spolupracovala při cvičení se Sborem dobrovolných hasičů města Hostivice a obce Ořech, s Městskou policií a Policií ČR. Záchranáři v rámci cvičení ošetřili tři figuranty - osoby, které byly nadýchané zplodinami z hoření a některé z nich jevily známky akutní stresové reakce. Hasičský záchranný sbor si nacvičil záchranné práce s technikou a postupy při požáru budovy a evakuaci školy. Cvičení bylo zahájeno v 10.00 hodin.

Po ukončení cvičení všechny složky IZS zůstaly před budovou školy a prezentovaly záchranářskou techniku a vybavení žákům školy, kteří postupně prošli stanoviště hasičů, záchranné služby a policie.

Zdravotnická záchranná služba dětem umožnila prohlídku sanitního vozidla a prakticky prezentovala jeho zdravotnické vybavení a přístroje, na kterých mnohdy závisí život člověka. Žáci měli možnost vyzkoušet si, jak se pacient cítí ve vakuové matraci a na záchranářských nosítkách nebo jaké to je sedět ve „schodolezu“.

Cvičení bylo úspěšné, stejně tak jako akce pro děti, kterou provázela výborná atmosféra. Žákům základní školy se prezentace techniky IZS líbila a měli o záchranářské vybavení velký zájem. Již nyní se hovoří o tom, že si tuto akci záchranáři, hasiči i policisté znovu rádi zopakují.

Autor: Tereza Janečková