Roky před tím však zařízení prosperovalo velmi dobře a místa k sezení či pro větší akci bylo třeba rezervovat. To je ale dávno pryč.

Poté, co byl – i v důsledku hospodářské krize – pozvolna provoz hotelu v roce 2016 ukončen, ho získal nový majitel. Měl s ním dalekosáhlé plány. Chtěl ho přebudovat na soukromé zařízení pro seniory. Také vedení tehdejší kladenské radnice se záměr líbil a bylo ochotno ho podpořit.

„Vznik zařízení jsme uvítali a změnu dokonce zanesli územního plánu,“ potvrdil bývalý primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Dům pro seniory v ulici Františka Kloze v Kladně je totiž trvale obsazený a další zařízení podobného typu by největšímu středočeskému městu velice ulevilo.

K přestavbě hotelu La Parku na bydlení pro důchodce ale nakonec nikdy nedošlo. Majitel komplexu nečekaně zemřel. Podle zápisu v katastru nemovitostí vlastní nyní objekt dvojice – muž se ženou. Soudě dle jména jsou v příbuzenském vztahu.

Podle informací radnice ale situace současná a také situace pro nejbližší budoucnost není nejlepší. „Na soukromém majetku jsou nyní dluhy a exekuce. Pokud by měl někdo zájem o koupi, město s ním bude jednat, vzhledem k vlastnictví přístupové cesty a parkoviště u hotelu,“ řekla mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová.

Zatím se však nikdo takový nenašel. Objekt tak dál chátrá a láká zloděje, bezdomovce, narkomany nebo sprejery a vandaly. Okna a dveře jsou vymlácené, zdi posprejované, elektroinstalace vytrhaná a vše co mělo nějakou cenu, je pryč.

„V minulosti jsme byli v La Parku několikrát na oznámení, že se zde pohybují nějaké osoby. Zavolali nás většinou lidé, kteří šli náhodně kolem. Majitele jsme pokaždé upozornili, aby si svůj majetek zabezpečili a nevznikala jim škoda a nikomu nic nestalo,“ potvrdila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.