Sedmého ročníku se zúčastnila hned dvě kladenská družstva Blbneme Kvalitně A a Blbneme Kvalitně B. Po napínavém souboji, který nakonec rozhodly až penaltové střely, skončil A tým na třetím místě.Druhá parta obsadila čtvrtou příčku.

Jak řekl Kladenskému deníku Jakub Král z Blbneme Kvalitně, ploutvofotbal se jednou uskutečnil i v kladenském Sítenském údolí. „Nebyla to žádná velká akce, spíš takový pokus. Sešlo se nás sotva dvacet, nasadili jsme ploutve, potápěčské brýle a šli běhat. Fotbal s ploutvemi se všem zalíbil a od té doby hrajeme pravidelně každý rok," uvedl Jakub Král.

Podívaná je to pěkná, ovšem běhání v ploutvích není žádná legrace, jelikož po pár minutách se dělají na nohou puchýře. „Důležité je také vybrat si pohodlné ploutve. I když v obchodech se zatím ploutve pro běhání moc neprodávají a prodavači moc neporadí," dodal Král.

Ploutvofotbal má svá pravidla. Například hra vysokou ploutví je zakázána. „V zápalu boje se někdy stane, že člověk někoho plácne přes obličej. Žádné vážné úrazy jsme ale zatím neměli. Trochu nebezpečné to je pro brankáře, kteří musí mít nasazené potápěčské nebo plavecké brýle. Letos si gólman našeho týmu při jednom zákroku o brýle lehce roztrhl čelo," podotkl Jakub Král. Zápasy se hrají na dvě poloviny po sedmi minutách. Každý tým musí mít alespoň pět hráčů včetně brankáře.

Blbneme Kvalitně se v nejbližší době chystají na další netradiční akce. „Každý rok jezdíme na Plavbu Prahou. Na raftu sjíždíme Vltavu od Smíchova do Troji. Pak určitě vyrazíme na nějaký čundr a kamarádi z turistického oddílu Stopa na podzim pořádají Fekálnické hry, kam se také přijdeme podívat," uzavřel Jakub Král.