Filipojakubská noc, zvaná také noc čarodějnic, se uskuteční dnes večer. Po celém Kladensku tak vzplanou ohně, mnohdy doprovázené dalším programem. Kladenský deník zjišťoval, kde budou mít nejzajímavější zábavu.

Kladno
Velká vatra vzplane dnes od 19 hodin na Sletišti v Kladně. Akce začne od 16 hodin. Připraven je pestrý program, například vystoupení kapely, soutěž o nejhezčí masku čarodějnice a další. Chybět nebudou stánky s občerstvením. Návštěvníci si tak budou moci koupit nejen buřty k opékání, ale také grilované maso, limonády, pivo či sladkosti. Navíc dnes od 16 do 20 hodin bude zdarma přístupný trampolínový park. Oheň zapálí také na fotbalovém hřišti TJ Baník Švermov. Největším tahákem těchto čarodějnic bude koncert kladenské kapely Anopheles. Kromě nich zahraje také skupina Žihadlo se zpěvákem Arnoštem Bartošem. Areál bude otevřen od 17 hodin. Hudba začne od 18.30 hodin, o hodinu později zapálí hranici. Čarodějnice budou v Kladně pálit také od 18 hodin v skateparku. Na programu je kromě opékání buřtů a hudby také noční pojezd.

Buštěhrad
V Buštěhradu se čarodějnice sejdou v 17.30 hodin na Žižkově náměstí před restaurací U Bečvářů. Průvod se odtud vydá k rybníku Na Babkách, kde na návštěvníky čeká dětská čarodějnická show. Tu od 18.30 zahájí vystoupení pěveckého sboru Duha při Základní škole Oty Pavla v Buštěhradu. V 19 hodin bude zapálena hranice, což ovšem neznamená konec programu. Návštěvníci se mohou těšit například na ohňovou show, keltskou hudbu, vystoupení kapel Rangers a Lost Fate. Chybět nebudou stánky s občerstvením. Večerem bude provázet moderátor rádia Regina Zdeněk Vrba. Akci pořádá buštěhradské středisko Junák.

Vinařice
Pálení čarodějnic se tradičně koná také v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Začátek je naplánován na 17. hodinu, o dvě hodiny později bude zapálena hranice. Příchozí se mohou těšit mimo jiné na koncerty kapel Rotor a All Right Band. Chybět nebude zábava pro děti, jako malování na obličej či skákací hrad. Občerstvení zajištěno.

Velvary
Čáry aneb Malvaňácký rej se uskuteční dnes od 17.30 hodin na vrbovišti u Mateřské školy ve Velvarech. Pro návštěvníky je připravena Čarodějnická stezka plná pohádkových bytostí a tajuplných úkolů. Děti si budou moci vyrobit své vlastní košťátko a čeká je také školička létání a výtvarná dílna. Kolem 20. hodiny bude zapálena hranice. Na místě bude čarodějnický obchůdek a občerstvení. Výtěžek akce bude věnován na podporu obnovy Malvaňáku.

Unhošť
V Unhošti začne pálení čarodějnic velkým lampionovým průvodem, který dnes vyrazí od unhošťské radnice v 19 hodin. Procesí dojde k místnímu rybníku, kde je také připravena hranice. Občerstvení a hudba jsou zajištěny.

Lány
V Lánech lákají na vystoupení oblíbené kladenské kapely Kupa. Ovšem před jejím koncertem se koná čarodějnický průvod. Ten vyrazí v 18 hodin od hasičské zbrojnice a projde obcí až na modelářské letiště, kde je připravena hranice. Vatra bude zapálena kolem 19. hodiny. Současně je také vyhlášena zajímavá soutěž o nejšerednější výzdobu oken nebo předzahrádek rodinných domů.

Lidice
U Obecního úřadu v Lidicích se lampionový průvod čarodějnic sejde dnes v 18 hodin. V jeho čele půjde paní Zima, která všechny dovede až ke sportovnímu rybníku, kde je postavena velká hranice. Chybět nebude opékání buřtů a stánek s občerstvením. Pro děti jsou připraveny čarodějné balíčky.Vyhlášena je také soutěž o nejstrašnější čarodějnickou masku.

Družec
Tradiční pálení čarodějnic se uskuteční také v Družci. Zde se účastníci sejdou ve 20 hodin u školy a průvodem se vydají k hranici na hřišti. K dobré náladě bude hrát kapela New Rebels.

Slaný
Druhý ročník obnovených čarodějnic se uskuteční na hřišti za sokolovnou ve Slaném-Kvíčku. Program začíná od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje skupina Ikaros. Překvapením večera bude ohňostroj.