Na místa posledního odpočinku svých blízkých se chystá především o víkendu mnoho lidí. V Kladně je tradičně největší nápor očekáván na centrálních hřbitovech, které budou až do neděle otevřeny od 8 do 18 hodin.

„Od pondělí se otevírací doba mění a hřbitovy budou přístupné od devíti do šestnácti hodin," uvedl správce hřbitovů Petr Pokorný.

Návštěvníci budou mít opět k dispozici na zapůjčení dvě invalidní křesla, pro pohodlnější dopravu starších lidí. Také prostředí se snažili zaměstnanci hřbitovů upravit například tím, že shrabali listí.

Na lidi přicházející vzpomenout, uklidit a ozdobit hroby mysleli také ve Slaném, kde bude hřbitov otevřený o víkendu až do 19 hodin. „Normální otevírací doba je jinak do sedmnácti hodin," řekla Jana Holubová ze správy hřbitova Technických služeb Slaný. Na dušičkové dny, čili v sobotu a neděli, se také změní konečná stanice kladenského autobusu č. 3. Místo v zastávce Vojtěcha Lany, budou všechny tyto spoje od 8 do 18 hodin zajíždět až ke hřbitovům.

Mezi hroby vyrazili v nedávných dnech i policisté a strážníci. Hlídky procházely vytipované hřbitovy v Kamenných Žehrovicích, Tuchlovicích, Stochově, Kačici, Smečně, Slaném, Kvílicích, Hrdlívu a Kladně.
„Policisté při těchto preventivních kontrolách hovořili s lidmi, kteří se na hřbitovech nacházeli. Občanům předali informace a doporučili jim, aby si hroby vyfotografovali pro případ, že by z nich někdo něco ukradl," řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Dále upozorňovali přítomné, že auto není trezor a ani před pietním místem by si neměli ve vozidlech nechávat zavazadla ani jiné věci.

Prostory kladenských hřbitovů kontrolují častěji také strážníci. „Městská policie se při dušičkovém víkendu zaměří na parkování," uvedla mluvčí strážníků Markéta Fröhlichová.