Mezi bezpečná a přitom klidná místa vzeleni kam chodí hlavně rodiče smalými dětmi, patří slánský Hrad Kocour u penzionu Na Sadech. Kluci i holčičky se zde mohou vyřádit nejen na prolézačkách a houpačkách, ale povozit se na lanovce či si hrát na pískovišti.

„Velmi ráda sem chodím svnoučaty. Je to tady bezpečné a vhodné pro menší děti. Vnučka chodí na Kocoura také ve školním roce sdružinou,“ uvedla důvod svých návštěv Eva Jonášová.

Hřiště je vlastně nástupcem hřiště U Mašinek, které před několika lety pro malé i větší Slaňáky udělali v rámci mezinárodního projektu slánští a němečtí učni zPegnitzu.

Vláčky, koleje, čekárna i ostatní hrací prvky neměly odpovídající bezpečnostní atesty, které vyžadují současné evropské unijní předpisy. Proto musely být odstraněny.

Jelikož míst pro bezpečné dětské hry není nikdy dost, rozhodli se zaměstnanci firmy Golem a slánští skauti ve spolupráci směstem Slaným uskutečnit prospěšný projekt dětského hřiště snovými hracími prvky. Za dva roky bylo společným úsilím zainteresovaných subjektů vytvořeno hrací místo, jehož užívání je pro všechny děti opět zdarma.

Vznik byl částečně financován z výtěžku reklamních aktivit umístěných u vstupu na hřiště. Dobrý nápad i jeho provedení - Hrad Kocour, tak již dva roky ve Slaném přispívá také k řešení problematiky prevence kriminality dětí a mládeže.

Hana Tichá