Letošní rozpočet města Kladna má oproti loňsku objem investic zhruba dvojnásobný. Počítá tak například s druhou etapou výstavby domu pro seniory ve Vrapické ulici. Dokončení dalších patnácti bytových jednotek je plánováno na jaro příštího roku. Město do prázdnin postaví i sedm dětských hřišť a už nyní plánuje výstavbu dalších.

Prvních patnáct bytů pro seniory ve Vrapické ulici bude hotovo za několik týdnů. „V současné době přistupujeme k provedení druhé fáze projektu, v jejímž rámci vznikne dalších patnáct bytových jednotek,“ sdělil kladenský primátor Dan Jiránek.

Předpokládané náklady na druhou etapu činí téměř 22 milionů korun. Výstavba bytů začne 17. března a hotovo by pak mělo být v květnu příštího roku.
Děti se pro změnu mohou těšit na sedm nových hřišť, která pro ně budou připravena ještě před začátkem letošních prázdnin. Radnice však již připravuje úpravu dalších míst. „V prostoru mezi klubem Stodola a střední zdravotnickou školou vzniknou tři hřiště v Zádušní ulici, z čehož jedno, vhodné pro nejmenší děti, by se nacházelo v zámecké zahradě. Firma byla vybrána, dokončení výstavby bychom měli stihnout do prázdnin,“ řekl Jiránek.

Město má totiž v plánu bojovat s hospodářskou krizí mimo jiné zvýšením investic, jejichž objem je pro letošek naplánován oproti roku 2008 zhruba ve dvojnásobné míře. „Zajištění kvalitního bydlení pro seniory či příjemného a bezpečného prostředí pro děti patří mezi naše priority. Současně se domníváme, že v době krize je podpora zaměstnanosti a podnikání formou zvýšení investic vhodnou volbou,“ vysvětlil primátor.