Jedno z nejvytíženějších kladenských dětských hřišť v areálu Sletiště je opraveno a zmodernizováno. Město chystá v této oblasti investice i do dalších sedmi ploch určených pro malé obyvatele.

Rekonstrukce trvala dva týdny. „Staré železné prvky byly nahrazeny novým povrchem a moderními atrakcemi pro menší i větší děti,“ uvedl první náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. „Vytíženost této části areálu je obrovská a snažili jsme se ho ještě více zatraktivnit,“ doplnil náměstek.

„Je tu bezpečný eurokolotoč, lanový kolotoč, přibyla pružinová houpadla či vahadlová kolébačka. Užijí si ale rozhodně i starší děti na nové dřevěné houpačce, lezecké stěně, houpací atrakci ptačí hnízdo a dalších zajímavých prvcích,“ vyjmenoval ředitel společnosti Sportovní areály města Kladna Lukáš Kubica. Kompletní cena rekonstrukce byla 700 tisíc korun.

Další hřiště plánuje město vytvořit u nedalekého venkovního koupaliště. „Chystáme se tam umístit trampolínový park při cestě vedoucí na Lapák. Ze Sletiště a jeho okolí se tak ještě více stane centrum zábavy, sportu a trávení volného času, které je dostupné z velké části města pěšky,“ sdělil náměstek s tím, že úpravy pravděpodobně budou čekat i stávající plochy na plážový volejbal a nohejbal. Investice do zmíněných tří hřišť vyžaduje odhadem sumu asi tři miliony korun.

Město má vytipováno sedm míst na vybudování dětských hřišť. Jsou neprojektovány i s konkrétními prvky a připraveny stavebně, žádost o dotace je zaslána na krajský úřad. „Pokud budou peníze, okamžitě vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele a do staveb se pustíme,“ nastínil Bernášek.
Týká se to hřišť v ulicích Lidická, V. Rabase, Zádušní, Na Štěpánce, Štechova, Herbenova a Gen. Eliáše. Podle dřívějšího vyjádření primátora Dana Jiránka bude předpokládaná cena za rekonstrukci mezi pěti až deseti miliony korun. „Město se na této částce bude podílet sedmi a půl procenty, stejné procento půjde i ze státního rozpočtu. Pětaosmdesát procent z celé částky budeme čerpat z Regionálního operačního programu,“ poznamenal Jiránek.