První hřiště vznikne při Základní a Mateřské škole ve Školské ulici v Kročehlavech. Bude na něm položen umělý trávník ohraničený betonovými obrubníky. Celé hřiště bude mít bezpečnostní povrch s pěnovou vložkou tlumící náraz z výšky až dvou metrů.

V Zádušní ulici bude dokončeno již částečně postavené hřiště. Děti se mohou těšit mimo jiné na novou velkou provazovou pyramidu s takzvaným ptačím hnízdem. Také zde vznikne bezpečný povrch a hřiště bude oploceno.

Třetí hřiště, tentokrát v Mostecké ulici na Sítné, bude mít jednu specialitu. Vedle samotného hřiště zde bude vybudována také dráha ze šotoliny pro bikrosová, neboli bmx kola, první svého druhu v Kladně. Určena bude pro rekreační ježdění.

Jak uvedl náměstek primátora Miroslav Bernášek, město se při budování nových hřišť snaží vycházet z výsledků průzkumu, který před časem udělalo mezi občany. V jeho rámci se jich ptalo, zda mají o hřiště v místě, kde bydlí, zájem.„Hřišť bude v Kladně podstatně méně než bývalo, kdy pomalu v každém zákoutí byly nějaké prolézačky nebo houpačky. Ty ale už ale dnes nesplňují bezpečnostní požadavky a normy Evropské unie. Na nových hřištích bude proto bezpečí dětí zajištěno novými moderními prvky,“ konstatoval náměstek primátora.

Důležitý aspekt je také možnost lepší dlouhodobější údržby nových hřišť.

Výše zmíněná druhá etapa výstavby nových dětských hřišť prý není pro Kladno definitivní. „V případě potřeby bude další budovat. Už nyní uvažujeme, že bychom vytvořili odpočinkové území v lese mezi čtrnáctou základní školou a Metou. Dnes je zde neupravené místo, kde by mohlo vzniknout například ´dětské hřiště´ pro seniory, tedy něco obdobného, co starší lidé už najdou v areálu Sletiště, kde jsou pro ně připraveny různé posilovací prvky,“ nastínil náměstek Bernášek. Podle jeho slov by úprava lesa k relaxaci vhodně doplnila zdejší velké sídliště.