close Co je koronavirus? info Zdroj: Deník zoom_in

Vynalézavost Čechů ale ani při hrozbě koronavirem nezná hranic. Všichni organizátoři, kteří mají na starost vyprodané sály, se snaží finančnímu krachu zabránit nejčastěji přeložením akce na pozdější termín nebo omezením počtu diváků v sálech.

Jak informovalo slánské kino, v němž je kapacita 76 míst, promítání zde omezeno nebude. Ani šéf kladenského Kina Hutník, Pavel Volf, promítat nepřestane. „Máme otevřeno. Na pokladně máme přesný přehled o tom, kolik k nám přijde diváků, takže to dokážeme uhlídat, abychom nepřesáhli povolenou mez,“ ujistil Volf.

Online reportáž

Nejen kina, ale i amatérské fotbalové zápasy na Kladensku, které zajímají velkou masu lidí, se rušit nebudou, což potvrdil i mluvčí Fotbalové asociace České republiky Jan Pauly. I v těchto případech se musejí pořadatelé při vpouštění fanoušků na hřiště dopočítat maximálně povolené stovky.

V největším středočeském městě Kladně se bohužel omezení dotkne vyhlášení Sportovce regionu Kladenska. Deník je jeho hlavním pořadatelem spolu s Českou unií sportu. V úterý 25. března tak hlediště i jeviště Městského divadla Kladno (MDK) zůstane prázdné. Zda bude akce přeložena na náhradní termín, ještě rozhodnuto nebylo. „S odvoláním na nařízení vlády a rozhodnutí našeho představenstva rušíme galavečer v plánovaném termínu. O náhradním řešení a případném dalším termínu budeme informovat co nejrychleji,“ řekla za Deník Jana Švecová z eventového oddělení.

Kladenské divadlo zůstalo kvůli nařízení zavřené ovšem již v úterý 10. března „Vstupenky na úterní představení s názvem Hra, která se zvrtla, budou divákům buď vyměněny za vstupenky na jiný termín nebo za ně budou vráceny peníze do sedmi dnů ode dne zrušení představení,“ potvrdila Linda Luptáková z obchodního oddělení MDK. Všechna další plánovaná představení pro veřejnost zatím oficiálně zrušena nejsou. „O vývoji situace vás budeme průběžně informovat na webových stránkách a sociálních sítích obou divadel, tedy MDK a loutkového Divadla Lampion. Rádi bychom naše diváky v této nepříjemné a neočekávané situaci poprosili o shovívavost,“ dodala Luptáková.

Největší mezinárodní setkání indiánů v kladenské sportovní hale se však o nadcházející sobotě 14. března konat nebude. Slavnost Czech Powwow, jejichž základem je tanec a zpěv a soutěže severoamerických indiánů, se z nařízení ministerstva zdravotnictví ruší,“ vzkazují pořadatelé.

Podle informací Kladenského deníku, se z omezení vyváže hororový zombie cirkus, který rozbije svůj stan v největším středočeském městě ve dnech od 18. - 22. března. Jak potvrdila paní Janečková z cirkusu, jejich produkci v Kladně to nijak neomezí. „Na naše představení chodí okolo padesáti diváků, takže se do povolené hranice vejdeme a není potřeba naše vystoupení rušit,“ sdělila žena.

Návštěvníci se dále musí smířit se zrušením šampionátu aerobiku ve dnech od 21. -22. března v kladenské sportovní hale a šipkařského turnaje v domě kultury ve dnech 13. - 15. března. V sále kladenského kulturáku se nesejdou ani karetní mistři při Národním mistrovství v Lóře, které je z dubna přeloženo na podzim.

Poslední slovo na druhé straně zatím neřekla Zlatá česká slavice Lucie Bílá, která má vystoupení v kulturáku ve středu 8. dubna. Koncert podle Michala Muláčka, manažera Domu kultury v Kladně, zatím zrušen nebyl. „Akce přímo v naší režii také ještě nerušíme a vyčkáváme. To se týká příští pátek 20. března Diskoplesu a den poté Plesu v rytmu StarDance. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ dodal Muláček.

Svůj ples v kulturáku ruší však doktoři. „Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ruší Oblastní nemocnice Kladno 7. ples zdravotníků, který se měl konat v pátek 3. dubna od 20 hodin v Domě kultury Kladno. Finanční částka za zakoupené vstupenky bude všem vrácena v plné výši v pokladně nemocnice. Vstupenky mohou lidé vracet od pondělí do pátku v čase 8 – 15 hodin,“ potvrdila Hana Plačková, mluvčí Nemocnice Kladno. Bál si bohužel letos neužijí ani studenti kladenské biomedicíny FBMI ČVUT v poslední březnový pátek.

Tradiční jarní ples ruší i Hotel hejtmanský dvůr (HHD) ve Slaném, který se měl v atriu konat v sobotu 21. března. „Akceptujeme nařízení a vstupné vrátíme lidem v plné výši,“ potvrdila Lucie Beznosková, manažerka obchodního oddělení HHD.

Jelikož o víkendu nastává třetí neděle postní před Velikonocemi, také kněží přicházejí s krizovým plánem. „Naše mše svaté navštěvuje okolo sto dvaceti až sto čtyřiceti věřících. V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně na náměstí Starosta Pavla se proto rozdělíme na dvě skupiny. Část věřících přijde na mši do kostela a části věřících se bude věnovat kněz Jiří Neliba na sousední faře,“ potvrdil Martin Chleborád, kladenský římskokatolický duchovní.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in