Jezdce- lišku následuje lot zúčastněných koní, pod vedením mastera. Na závěr se liščí ocas zavěsí do cíle a všichni koně absolvují závěrečný dostih, tzv Halali. Kdo v cíli utrhne zavěšený liščí ocas, je vítězem Hubertovy jízdy.

Večer se pak všichni účastníci sejdou na tzv. Posledním soudu, kde se zhodností uplynulá jezdecká sezona, s nadsázkou a humorem se zúčtují jejich jezdecké hříchy, pády a karamboly, hraje kapela a je zábava." ríká Josef F. S. Král, předseda pořádajícího sdružení Tvrz Libušín.

"Chtěl bych poděkovat ing. Stejskalovi, že umožnil, aby letošní trať vedla i přes pole, na kterých hospodaří. A v neposlední řadě i všem našim jezdkyním, které pomáhali trať ve svém volném čase stavět.!

Místo pro zážitek

"U nás v Libušíně se snažíme, aby trať Hubertovy jízdy vedla krásnou přírodou a byla rozmanitá, aby každý účastník měl mnoho nejen jezdeckých, ale i estetických zážitků z příjemného dne. Letos nám k tomu pomohlo hodně počasí, které bylo naprosto perfektní.

Trasu si užili všichni účastníci včetně koní, kterým se na suchém povrhu ve sluncem prosvětleném dni dobře skákalo. Letos si obzvlášť cením toho, že Hubertovy jízdy se zúčastnili i noví odchovanci našeho jezdeckého oddílu, pro které to byla první jízda tohoto druhu v životě.

Trať absolvovali všichni bez zaváhání a bez jediného pádu. Letošním vítězem Hubertovy jízdy se příznačně stala Kristýna Šerhantová, která vede náš jezdecký oddíl.

Snažíme se, abychom nabídli i bohatý doprovodný program pro diváky i děti, které jízda na koni baví, ale samostatně by jízdu ještě nezvládly. Proto v rámci Hubertovy jízdy pořádáme i odpolední program pro děti, kde si na jízdárně mohou na našich koních vyzkoušet jízdu zručnosti.

Letos se jí zúčastnilo 21 dětí, které předvedly odvážné výkony a všechny za to získaly sladkosti i spoutu dalších cen. Jízdu zručnosti vyhrál Jiří Bošek, kterému je 6 let. Druhá se umístila Anička Krakovská, třetí skončila Michaela Kurková. Chtěl bych také poděkovat rodině Barochových z Kačice, kteří věnovali do této soutěže mnoho cen," doplnil Král.