Pořadatelé rozdělí účastníky do skupin, aby se děti a jezdci, kteří nechtějí trasu s překážkami absolvovat, mohli Huberta zúčastnit zvlášť. Pro všechny bude nachystáno občerstvení.

Aby diváci mohli vidět jezdce v akci, mohou jízdu sledovat z připraveného autobusu.

Hubertova jízda nahradila tradici honu na lišku. Tu nyní představuje člověk s liščím ohonem na rukávu, který vyjíždí jako první. Následují ho skupiny rozdělené na menší loty, z nichž každý vede jeden předjezdec – master. Nikdo nesmí lišku předjet, ale ani ji ztratit.

Trasa v Drchkově má dvě části oddělené přestávkou. V první jsou připraveny přírodní skoky, druhá je zakončena dostihem.V cíli dostihu stojí branka a na ní visí liščí ocas. Kdo ho první získá, stává se králem honu. Rychlost nemusí být vždy výhodou, hlavní roli hraje obratnost a ovladatelnost koně. Cenou pro vítěze je poctivá šunka.

Průběžně bude vyhodnocena soutěž o nejlépe upraveného jezdce v anglickém a westernovém stylu. Diváci mohou tipovat výsledky, po závěrečném losování jsou připraveny ceny i pro některé z nich.

ečer bude v hospůdce v Královicích soud trestat všechny prohřešky jezdců – předjetí mastera, ztracení lišky a tudíž nedodržení trasy honu, sesednutí bez povolení mastera a podobně. Trestem bývají všelijaké zábavné úkoly. Akci završí vystoupení skupiny Dřeváci.