Velká Dobrá – Usměvavá srdečná plavovlasá učitelka mateřské školy a zároveň výtvarnice z Velké Dobré Ilona Slezáková by se mohla přes noc živit už jen zpěvem. Díky zlatu v hrdle si totiž v hudební anketě Deníků dokázala letos vyzpívat nejen 1. místo v okresním kole, ale následně i třetí v celých středních Čechách.

Talent a příznivci Iloně nechybí

Prostřednictvím svého talentu a potažmo hlasům svých příznivců se tato žena dokázala vyšvihnout mezi třemi desítkami soupeřek ve stejné kategorii dvakrát na vysoké pozice.

Svým hlasem dokázala doslova převálcovat nominované zpěvačky ze zbývajících devíti okresů, přičemž potvrdila, že ty veleúspěšné se rodí právě na Kladensku (na místě prvním ve stejné kategorii v krajském kole skončila totiž písničkářka ze Slaného – Simona Klímová).

Má–li být řeč o Iloně, i ona má vymezený žánr a stálou obec posluchačů. Milují ji zejména senioři. Přestože je mladá dáma, mezi dříve narozenými se cítí velice dobře. S kapelou jim zpívá pravidelně jednou měsíčně v neděli ve stochovské sokolovně.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

Její hudební aktivity tímto ale nekončí. Velmi důležitou součástí Ilonina života je členství v ženském pěveckém sboru Smetana Kladno, jehož současným uměleckým vedoucím je Ondřej Novák.

„Sbor existuje dlouhá léta. Ondřej nás vede teprve půl roku, ale jeho charisma je obrovské, a tím pádem i účast dam na zkouškách téměř stoprocentní. Je to velice kvalitní sbormistr a ráda bych, abychom v této sestavě vydrželi,“ řekla zpěvačka.

Ji i ostatní sboristky, si můžete přijít poslechnout například 12. prosince do husitského kostela v Kladně (vedle náměstí Starosty Pavla) či 26. prosince při Rybově mši vánoční.

Přestože Ilona směle převálcovala konkurenci, svůj úspěch považuje spíše za zázrak a dětem ve školce s úsměvem říká: „Musíme si to užít, už se to asi nikdy opakovat nebude.“ Při návštěvě Mateřské školy ve Velké Dobré bylo ale zřejmé, že děti budou držet palce svojí paní učitelce i v druhém ročníku soutěže nazvané Kladenský Otík.