"Naši inspektoři ve skladu a prostorách výkupu vratných obalů zjistili stopy po působení hlodavců – konkrétně šlo o myší trus a poškozené potraviny. S ohledem na tyto hygienické nedostatky jsme kontrolované osobě uložili částečný zákaz užívání prostor vztahující se na prostory skladu a výkupu vratných skleněných obalů," uvedla inspekce na svém facebookovém profilu Potraviny na pranýři.

Inspektoři SZPI zjistili, že v provozovně se nacházejí potraviny s poškozenými obaly, patrně ohryzem hlodavců. "Dále jsme zjistili výskyt myšího trusu, a to v prostoru výkupu skleněných vratných obalů a ve skladu na podlaze, pod paletami či v kartonovém obalu s balenými potravinami," pokračuje zpráva. 

Kladno podpoří aktivity na Čabárně, vznikne zde energeticky úsporný objekt.
Moderní technologie i zeleň. Na Čabárně vyroste energeticky úsporná budova

Uzavřena pouze část provozovny - prostor skladu a prostor výkupu vratných skleněných obalů. Provozovna jakožto celek uzavřena nebyla. 

"Všem zákazníkům se velice omlouváme, situaci jsme ihned po nálezu SZPI důsledně řešili a sklad jsme uzavřeli. To se netýkalo ani prodejny, ani zázemí, které byly v pořádku. Ještě téhož dne jsme provedli nutné nápravné kroky a deratizaci a po opětovné kontrole ze strany SZPI byl sklad znovu plně otevřen. Zákazníkům se ještě jednou velice omlouváme," vyjádřil se PR tým Albert Česká republika.